Сервіз «Рибки» з серванта: ви здивуєтеся, коли дізнаєтеся їхнє справжнє призначення (ФОТО)

Про історію виникнення сервізу

У наших бабусь та мам завжди були серванти з великою кількістю різних сервізів. Вони були різної якості і колірної гами, на 6 і на 12 персон. Серед них був дивний сервіз «Рибки». Він був білого, червоного, золотого і синього кольорів.

Більшість людей ніколи ним і не користувалися, сприймаючи набір рибок як елемент декору. Адже маленькі рибки були схожі на незручні стопки, а велика рибка нагадувала графин. Проте ніхто з них нічого не пив.

Яка історія сервізу «Рибки»

Сервіз «Рибка» складався з графина об’ємом 700 мл і 6-ти чарок по 30 мл. Набір для алкоголю у формі рибок вигадав грузинський художник Барамідзе Абесалом Давидович. Відомо, що перший набір був виготовлений у білому й золотому кольорах. 1956-1959 років цей сервіз був представлений на різноманітних закордонних виставках кераміки та отримав визнання і популярність.

1960 року почалося виробництво сервізу «Рибки» на заводах у Ризі і Тбілісі, потім на відомому Полонському порцеляновому заводі у Хмельницькій області і на Городницькому порцеляновому заводі Житомирської області.

Сервіз отримав назву «Сімейство коропів». У магазинах Радянського Союзу графин можна було купити за 2 рублі 55 копійок, а стопки – за 50 копійок. Легендарний сервіз продавався майже 30 років, за цей час його купили майже в кожну оселю.

Сервіз «Рибки» – ціна сьогодні

Якщо стан сервізу хороший і повний комплект, є графин і всі чарки, колекціонери готові заплатити від кількох сотень до кількох тисяч гривень. Все залежить від рідкісних забарвлень «рибок» та місця виготовлення. Особливо цінуються набори з клеймом радянських керамічних заводів, як-от ЛФЗ або «Гжель».

Джерело: tsn

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень