Селяни зможуть брати п’ятирічні безвідсоткові кредити
Особисті селянські господарства відстоювали своє право на це впродовж десяти років
Асоціація фермерів України разом з депутатами розробили законопроект, згідно з яким особисті селянські господарства з наступного року зможуть брати кредити у банках без сплати відсотків. До цього аграрії йшли 10 років, і з наступного року таку можливість селяни все ж матимуть, повідомив голова Асоціації в Рівненській області Дмитро Українець:
- Фермерські господарства мають можливість отримати безпроцентний кредит на п’ять років. Це досить суттєва допомога. Так само і ці, маленькі, дрібні фермерські господарства, особисті селянські або сімейні фермери зможуть як фізичні особи отримати таку фінансову допомогу і планується, звичайно, закласти велику суму для них. Тому що якраз їм потрібно допомагати, іти назустріч.
Зауважимо, що на Рівненщині більше 200 тисяч особистих селянських господарств, кожне з яких обробляє від 2 до 600 гектарів.
У Рівненській області, до речі, окрім обласної програми підтримки фермерів, на яку цьогоріч виділили лише 1 мільйон гривень, є можливість також взяти позики із обласної скарбниці на ведення свого господарства. До прикладу, торік 20 аграріїв області взяли позики у розмірі по 50 тисяч гривень під два відсотки річних, які повертатимуть упродовж п’яти років. Гроші спрямували на закупівлю палива, насіння, добрив та сільськогосподарської техніки. Крім того, згідно з програмою підтримки фермерських господарств на 2016-2020 роки, позичальникам надаватимуться пільгові кредити у сумі 100 тисяч на придбання техніки, обладнання палива та насіння. Разом з тим, на будівництво та реконструкцію тваринницьких приміщень та закупівлю поголів’я тварин фермери зможуть взяти кредити на суму 200 тисяч гривень. Водночас, проблема із відшкодуванням державою 20-ти відсотків від реалізованої продукції для фермерів, що займаються рослинництвом, так і залишається невирішеною.
Нагадаємо, аграрії Рівненщини, які забезпечують зерном половину ринку України, вийшли на фінішну пряму зі збору урожаю.
Радіо Трек: НОВИНИ