Секрети котячих: чому насправді хвостаті шаленіють від котячої м'яти
Чому коти так сильно її люблять
Котяча м'ята - засіб, який зазвичай додають в іграшки для тварин.
Зоомагазини мають великий вибір іграшок з котячою м'ятою. Ця рослина може змусити вашого вихованця стати грайливим і веселим, або навпаки - заспокоїти його до повного розслаблення.
Для чого котам м'ята?
Рослина Nepeta cataria - більш відома як котяча м'ята - належить до сімейства губоцвітих (серед них також такі трави, як розмарин, орегано, базилік і шавлія та ін.).
Секрет в тому, що листя, стебла і квітки котячої м'яти виділяють ароматичне масло, що містить речовину непеталактон, на яку і реагує кішка.
Як котяча м'ята впливає на котів
Більшість котів яскраво реагують на котячу м'яту. Деякі стають агресивними, збудженими, грайливими, а деякі - навпаки спокійними й розслабленими.
Дія котячої м'яти на тварину може тривати від 10 до 30 хвилин.
Не всі кішки реагують на м'яту: це обумовлене генетикою.
Як давати котячу м'яту
Її можна купити або ж виростити у себе у дворі.
Розвівши сушену котячу м'яту у воді, можна освіжити іграшки вашого пухнастика. Також висушеною котячою м'ятою можна посипати лежанки і кігтеточки вихованця - це приверне увагу вашої кішки до нових іграшок замість того, щоб дряпати меблі.
Ця рослина може змусити тварину робити дивні речі. Але це переважно безпечне доповнення.
Кішки не мають залежності від котячої м'яти, але вони можуть до неї звикати, і через це їхня реакція буде не так сильно проявлятися.
Якщо котяча м'ята заспокоює вашого котика, її можна використовувати як легкий заспокійливий засіб - під час поїздки або під час зустрічі з новим членом сім'ї.
Чи можна котам валер'янку
Якщо котяча м'ята навпаки, бадьорить вашого кота, зверніть увагу на валер'янку. Але з нею потрібно бути дуже обережним!
Адже в багатьох випадках валеріана стає справжнім «наркотиком» для котів: вихованець може буквально сходити з розуму! А все через те, що запах валеріани може нагадувати кішкам феромони, які виробляються протилежною статтю.
Давати котам валеріану варто тільки після консультації з ветеринаром, який призначить відповідну дозу.
Джерело: УНІАН
Радіо Трек: НОВИНИ