Санітарна обрізка троянд: спосіб, якій підійде для всіх видів

Настала пора зняти з троянд укриття і взятися за обрізку колючих кущів

До середини весни після тривалого стану спокою троянди починають прокидатися. Залишати їх під укриттям у цю пору року — дуже погана ідея, адже вони почнуть запрівати.

Тому їх потрібно виводити зі сплячки й доводити до ладу. Для цього у похмурий день або ближче до вечора починайте провітрювати кущі троянд, наприклад, відкриваючи рослину з торцевих сторін.

Робити це треба з середини квітня, поступово розкриваючи кущі все більше. Тоді сильне весняне сонце не пропалить іще незміцнілу кору і молоді бруньки.

Після зняття укриттів звільніть кущі троянд, щоб коренева система прийшла в норму і почала поставляти вологу й поживні речовини рослині.

Тоді за допомогою гострого і продезінфікованого садового інвентарю приступайте до самої обрізки.

Для кожної садової групи троянд передбачена ексклюзивна технологія

Але в цілому троянди потребують не однієї, а двох обрізок. У квітні заведено проводити санітарну обрізку, а потім —  у травні або червні — ми вже формуємо сам кущ.

Санітарна обрізка необхідна для всіх типів троянд. З боку зовнішньої нирки прибирають всі небезпечні пагони, які можуть з часом перетворитися у вогнища захворювань. Це, зокрема:

  • почорнілі,
  • хворі,
  • пошкоджені,
  • сухі,
  • випрілі,
  • слабкі і тонкі пагони.

Їх усі вирізують, не залишаючи навіть пеньків. Зрізи обробляють дезінфікуючими засобами, щоб у відкриту рану не проникла ніяка інфекція.

Загальні принципи обрізки

Маніпуляції направлені на надання кроні доглянутого вигляду. Для цього кущ будь-якої групи троянд піддають легкому проріджуванню, видаляючи цілком здорові пагони, бажано старше 3 років. Такий захід необхідний для створення оптимального мікроклімату, аби пагони змогли отримати достатньо світла, добре дозрівати і цвісти.

У чайно-гібридних, ремонтантних і поліантових троянд крону обрізають помірно, всі гілки приблизно на 1/3, але не більше. При цьому троянди належать до культури, яка добре переносить цю складну маніпуляцію, оскільки обрізка стимулює ріст пагонів. Надмірно вкорочують ті кущі троянд, які значно постраждали від морозів. Наприклад, в'юнкі троянди вважаються найбільш стійкими до перезимівлі, за винятком вихідців з субтропіків.

Інша група троянд — почвопокривні. Сильну обрізку вони не люблять, видаляють лише кінчики висохлих та обморожених стебел. Якщо троянду кардинально підрізати, то квітки будуть великими, але по землі «килим» не зможе сильно розростися.

Наступним кроком після обрізки стане обробка фунгіцидними препаратами, наприклад, бордоською рідиною. Вважається, що після цього троянда буде відносно стійкою до хвороб протягом усього сезону.

Простимулювати розкішне і тривале цвітіння допоможе підгодівля органічними добривами з розрахунку 6-7 кг/м2. Використовуйте перепрілий гній, компост або перегній. Прикопайте їх у ґрунт, перекопавши навколо куща.

Джерело: Ukr.Media

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Більше оголошень