Російська православна церква почала наступ на громади ПЦУ Рівненщини

УПЦ МП у суді оскаржує реєстрацію нових статутів

Московський патріархат, який уже має змінити назву на Російську православну церкву в Україні, розпочав масований наступ на новостворені релігійні громади ПЦУ на Рівненщині.

Через суд представники МП оскаржують реєстрацію статутів релігійних громад православної церкви України і вимагають її скасувати. Про це повідомляє патентний повірений і співголова програми Захисник віри Юрій Трачук.

За його словами, до Рівненського окружного адмінсуду подали вже 30 позовів:

- Я думаю, що це тільки початок, тому що за першим розпорядженням голови облдержадміністрації ухвалили рішення про реєстрацію 30 статутів релігійних громад. Ось ми за так званим «першим траншем» і отримали ці 30 позовів. Просто щоб ми усі не плекали жодних ілюзій і розуміли, що за московським патріархатом стоїть величезний ресурс фінансовий. І ми будемо мати власну війну. Це може бути сотні проваджень у кожній області.  

До прикладу, на сусідній Волині на кожну реєстрацію статуту ПЦУ подають по 3 позови.

У Рівненському судді розглянули вже 24 заяви.

Якщо, скажімо, заявники об’єктивно різні то однотипність змісту цих заяв не може не вражати – як то кажуть "писані під копірку". Тобто, що писала їх дійсно одна й та ж людина, пише Юрій Трачук.

 

… На сьогодні до суду таких майже однакових заяв (від священників та релігійних громад МП) надійшло 24 - 19 від священників (вони, за статутами МП, є керівниками релігійних громад) та 5 - безпосередньо від релігійних громад УПЦ (МП).

Рівненські судді, розглянувши заяви про забезпечення позову, вказують, що жодної небезпеки не вбачають, і судової заборони на реєстрацію нових статутів немає. Однак слухання в адміністративній справі – дуже довгий процес, який тільки розпочинається, зазначив правозахисник.  

Серед причин боротьби МП, на думку Юрія Трачука, - релігійне майно. Адже зараз громади після переходу в УПЦ проводять інвентаризацію і виявляють нестачу церковних цінностей. Тож в майбутньому юрист прогнозує кримінальні провадження проти священиків московського патріархату.

Поки ж ситуація зовсім протилежна. У Рівненському районі правоохоронці відкрили кримінальне провадження проти вірян ПЦУ

щодо перешкоджання прихильникам московському патріархату.    

Відкрити кримінальне провадження за заявою керівника Свято-Покровської Церкви с. Макотерти поліцію зобов’язав суд

за чотирма статтями: порушення рівноправності громадян залежно від релігійних переконань, незаконне утримання та осквернення релігійних святинь, перешкоджання здійсненню релігійного обряду та самоправство.

Тим часом, Юрій Трачук закликає усіх, хто має певні складнощі у процесі переходу до ПЦУ, звертатися до консультаційного центру програми «Захисник віри».

Допомогу надають безкоштовно. Номер телефону (068) 605-08-82, знаходиться організація у бізнес-центрі «Ранг» за адресою: вулиця Мазепи, 4А/6а.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень