Рівнянам показали «стару школу» (ФОТО)

В Рівненському обласному краєзнавчому музеї презентували виставку «Полікультурне Рівне»

[media=72184]

В ній представили експозицію, що відтворює школу міжвоєнного періоду, а це 1918–1939 рр. Вона оформлена у вигляді класу найстарішої рівненської школи імені Генрика Сенкевича. Нині це ЗОШ №3.

[media=72183]

Головною метою виставки є – показати реалії тих часів, розповісти як навчалися діти в міжвоєнну епоху. Адже тоді наш край був під владою Польщі, навчання проводилося польською мовою. Також було й багатокультурне різноманіття, в класі вчилися і українці, і поляки, і євреї.

[media=72182]

Школа імені Генрика Сенкевича була школою безкоштовною, тому там навчалися переважно діти з бідних родин. Як розповідає краєзнавець Галина Данильчук, через представництво різних національностей діти були дуже об’єднані та дружні, в них майже не існувало конфліктів.

[media=72181]

Атмосферу композиції надають експонати безпосередньо тих років. Про них детальніше розповідає Галина Данильчук:

Стара рахівниця, калькулятор наш, священна книга Тора єврейська, зрозуміло, що теж рідкісний експонат. Навіть ті старі парти, які ми віднайшли в селах в школах десь

Організаторами виставки став центр студій політики пам’яті та публічної історії «Мнемоніка». Експонуватиметься вона у краєзнавчому музеї  ще три тижні.

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень