«Мед для рослин»: Рівненські добрива, які не просто збільшують врожай, а й лікують ґрунти (ФОТО)

Доступні органічні гранули, які роблять дорогу й шкідливу «хімію» – непотрібною

Жива біота, мікроелементи та волога – три елементи успіху цих унікальних органо-мінеральних добрив.

Вони стануть справжнім порятунком для всіх, хто працює з рослинами: на фермах і полях, у теплицях та на присадибних ділянках.

Уже в цьому сезоні ви зможете дати землі та рослинам те, що вони потребують.


І з великою вигодою.

Новий завод рівненського підприємства «РівТрейд» є продовженням просування ідеї команди однодумців, які вже близько 30 років працюють із проблематикою ЖИВЛЕННЯ РОСЛИН.

До команди входять агрономи, агрохіміки, ґрунтознавці, інженери-механіки, маркетологи, профі знавці ринку різних добрив.

- Ми давно прогнозували, що надмірне (непропорційне до використання органіки) внесення синтезованих мінеральних добрив та щорічне зменшення надходження вологи в родючий шар призведе до катастрофічної деградації ґрунтів - вивітрювання верхніх шарів, закислення, засолення, зневоднення... , - розповів в ефірі Радіо Трек очільник ТОВ «РівТрейд» Юрій Супрунюк.

Юрій Супрунюк в студії Радіо Трек

За його словами, волога, якщо вона навіть і потрапляє в ґрунт в достатній кількості, там не затримується. Вона випаровується через підвищення температур, або одразу потрапляє до ґрунтових вод, рівень яких за останні роки дуже понизився. 

В ґрунтах наразі є достатні кількості макроелементів для поживи рослинам, втім бракує трьох важливих факторів: вологи, мікроелементів та живої біоти.
 

ТОВ «РівТрейд» уже близько двох років виробляє добрива, які можуть вирішувати ці проблеми ефективно.

Першу лінію за новітньою для України технологією гранулювання товариство «РівТрейд» відкрило іще 2019 році. В процесі випробовування різних сировинних компонентів, природних матеріалів для покращеного формування гранули, використання різних органічних складових хіміки-технологи підприємства зуміли отримати сферичну (d = 2-5мм) гранулу.

Така гранула має переваги - хороша аеродинаміка дозволяє використовувати гранули при посіві різних культур для локального (стрічкового) внесення та працювати, як стартове добриво.

Завод, що вироблятиме ці диво-гранули, запрацює в Рівному вже у квітні.

«Ці добрива будуть в три-чотири рази дешевшими за «хімію». При цьому наші гранули забезпечать врожайність не гіршу, а кращу», каже Юрій Супрунюк

Лінія укомплектована сучасним обладнанням вітчизняного виробництва з використанням світового інженерно-технологічного досвіду, таких як норвезька YARA, німецька EIRICH, швейцарська COMPO, американська SIMPLOT.

Проєктування, виготовлення, будівництво, монтаж та запуск лінії відбувається у співпраці з українськими підприємствами, консультації із закордонними науковцями та виробничниками відбуваються в режимі реального часу. Уся лінія безперервної дії, автоматизована, комп’ютеризована. Це абсолютно безпечне виробництво.
 

Рідина, яка бере участь у формуванні гранули повністю залишається в готовому продукті, лишки вологи в процесі сушки випаровуються через систему циклонів. Зливу будь-яких розчинів, тим більше відпрацьованих, ні в будь-які місткості, тим більше - в каналізацію, неможливі, тому що це непотрібно за нашою сучасною технологією, - говорить Юрій Супрунюк.

Докладніше про добрива розповів Юрій Супрунюк в ефірі Радіо Трек:

Радіо Трек · Відкритий Мікрофон - Юрій Супрунюк 29.03.2021

 

Серед переваг гранульованих добрив ТОВ «РівТрейд»

  • Гранула сферична, міцна, у всьому об’ємі однорідна - d= 2-5 мм;
  • Її легко використовувати для суцільного внесення та на задану глибину та відстань від рядка при посіві різних культур та посадці картоплі.
  • Комплексний склад з повним набором поживних елементів в легко доступній для рослин формі.
  • Біологічно активне добриво, яке забезпечує підвищення біогенності /біологічної активності/ ґрунту, збільшення вмісту у ґрунті корисних видів - азот фіксаторів, нітрифікаторів, амоніфікаторів.
  • Відсутність насіння бур‘янів, збудників хвороб.
  • Ефективність близька до дії мінеральних добрив.
  • Відсутня загроза надлишкового накопичення нітратів в с/г рослинах та продукції.
  • Регулярне застосування забезпечує прискорене відтворення родючості ґрунту, підвищення вмісту гумусу.
  • Одиниця об‘єму нашої гранули забезпечить утримання в ґрунті вологи, яка за об‘ємом в 30 разів більша!

Підприємці поділилися досвідом використання добрив «РівТрейд»

ВІТАЛІЙ ДРУЗЮК, директор сільськогосподарського підприємства «АГАТ», Гощанський р-н, Рівненська обл.:

У 2020 році ми невелику ділянку (близько 5 га) свого соняшнику посіяли з одночасним внесенням гранульованих добрив ТМ Uphos  на основі курячого компосту (при чому ніякого іншого збагачення ні макро, ні мікроелементами, чи мінералами не було), було внесено по 200 кг на гектар. Основне поле було засіяне з використанням білоруської нітроамофоски NPK - 8:19:29, норма внесення - 200 кг/га.

За ростом рослин цікаво було спостерігати, починаючи з перших днів після сходів, а вже коли висота соняшника на основній ділянці (з нітроамофоскою) була 50 см, то на ділянці з органічним добривом висота рослини була 60-62 см. Осінню, після збору урожаю, результати були такі:

Урожайність соняшнику на ділянці з використанням органічного добрива ТМ UPhos була 24,8 ц/га, що на 2,8 центнера більше, ніж на основній ділянці (22,0 ц/га). При цьому олійність соняшникового насіння з дослідної ділянки також була, незначно, але вища.

Економічний ефект очевидний: на кожному гектарі ми зекономили 1600,0 грн на добриві та додали 4500,0 грн на прибавці урожаю (при ціні на зерно соняшника - 16000,0 грн). Результат досить непоганий - 6100, грн на одному гектарі! Зараз шкодуємо, що не посіяли з органічними добривами ТМ UPhos всю площу, а це вже був би майже мільйон для господарства!

 [media=222946]

МИКОЛА КОВАЛЬЧУК, вчений агроном, директор ТОВ «Агріко-Плюс», Ізяслав, Хмельницька обл.

Зважаючи на те, що в гранульованому органічному добриві ТМ UPhos співвідношення масової частки загального вуглецю до загального азоту є в межах 10, наявність органічних речовин досить висока - 79,95 %, що серйозно сприяє засвоюваності наявних в ґрунті макроелементів, є достатній відсоток природного азоту, фосфору та калію - від 3 до 5 %, потрібно сказати наступне: ринок зачекався таких добрив! Такі добрива потрібні всім - від посушливого Півдня, де ця гранула буде утримувати значну кількість вологи, до бідних ґрунтів Полісся, де одночасно потрібна органіка та меліорант. 

Дуже позитивна сторона цих кругло гранульованих добрив полягає в тому, що їх можна вносити локально в рядок, досить невеликими дозами - від 70-80 до 250-400 кг/га, так і суцільно - по 1,5 тонни на гектар і тоді через три роки навіть на самих деградованих ґрунтах «з‘явиться життя» - корисна біота та хробаки!

Добрива – рівненські, тому і ціна така адекватна!

м. Рівне, вул. Литовська, 117, телефон (067) 47-48-49-7.

Статтю підготував колектив ТОВ «РівТрейд»:

Олександр Кошель - головний механік;

Віктор Мосійчук - керівник деп-ту по роботі з добривами;

Сергій Веремеєнко - доктор с/г наук, професор кафедри агрохімії та ґрунтознавства НУВГіП, м. Рівне;

Олена Казмірчук - фінансовий директор;

Юрій Супрунюк - директор, Заслужений працівник промисловості України.

*на правах реклами

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень