Рівненські бухгалтери поділились досвідом, як уникнути подвійної конвертації

Як оптимізувати облік валютних операцій

Фото - ілюстративне, з відкритих джерел
Фото - ілюстративне, з відкритих джерел

Рівненські бухгалтери поділилися способами, як уникнути подвійної конвертації.

Під час користування картами Visa або Mastercard за кордоном, включаючи Payeer в Україні, є можливість обрати, в якій валюті здійснити оплату – місцевій чи національній.

Якщо ви обираєте оплату в національній валюті (наприклад, розраховуєтеся гривневою карткою в магазині Польщі), це може спричинити подвійну конвертацію валюти.

Подвійна конвертація» (або DCC) – це обмін валюти, при якому кошти знімають з рахунку у валюті платежу, використовуючи валюту білінгу, яку приймає платіжна система.

За подвійну конвертацію банки часто стягують високі комісії. Бухгалтери проаналізували, що ця комісія іноді може досягати до 10% від суми транзакції та навіть більше!

Що таке подвійна конвертація?

Подвійна конвертація валюти — це функція банківських карт, спрямована на зручність клієнтів. На перший погляд, відображення вартості іноземних платежів у національній валюті здається зручним для розуміння витрат.

Насправді ж подвійна конвертація може суттєво збільшити вартість транзакцій, і це може стати відомим користувачу лише пізніше. За сутністю, стягуючи комісію за конвертацію платежу іноземної валюти (наприклад, CHF) в національну валюту власника картки (наприклад, DKK), емітент банкоматної мережі (наприклад, Euronet) може отримувати значний прибуток лише за те, що надає клієнтам можливість легше відстежувати свої витрати у своїй рідній валюті.

Подвійна конвертація валют: як її уникнути?

Завжди намагайтеся обирати місцеву валюту для оплати, де це можливо. Подвійна конвертація не є обов'язковою, і ви завжди можете відмовитися від неї. У випадку відсутності можливості вибору місцевої валюти, варто розглянути опцію оплати у доларах США або євро.

*

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень