Рівненські бухгалтери поділились досвідом, як уникнути подвійної конвертації
Як оптимізувати облік валютних операцій
Рівненські бухгалтери поділилися способами, як уникнути подвійної конвертації.
Під час користування картами Visa або Mastercard за кордоном, включаючи Payeer в Україні, є можливість обрати, в якій валюті здійснити оплату – місцевій чи національній.
Якщо ви обираєте оплату в національній валюті (наприклад, розраховуєтеся гривневою карткою в магазині Польщі), це може спричинити подвійну конвертацію валюти.
Подвійна конвертація» (або DCC) – це обмін валюти, при якому кошти знімають з рахунку у валюті платежу, використовуючи валюту білінгу, яку приймає платіжна система.
За подвійну конвертацію банки часто стягують високі комісії. Бухгалтери проаналізували, що ця комісія іноді може досягати до 10% від суми транзакції та навіть більше!
Що таке подвійна конвертація?
Подвійна конвертація валюти — це функція банківських карт, спрямована на зручність клієнтів. На перший погляд, відображення вартості іноземних платежів у національній валюті здається зручним для розуміння витрат.
Насправді ж подвійна конвертація може суттєво збільшити вартість транзакцій, і це може стати відомим користувачу лише пізніше. За сутністю, стягуючи комісію за конвертацію платежу іноземної валюти (наприклад, CHF) в національну валюту власника картки (наприклад, DKK), емітент банкоматної мережі (наприклад, Euronet) може отримувати значний прибуток лише за те, що надає клієнтам можливість легше відстежувати свої витрати у своїй рідній валюті.
Подвійна конвертація валют: як її уникнути?
Завжди намагайтеся обирати місцеву валюту для оплати, де це можливо. Подвійна конвертація не є обов'язковою, і ви завжди можете відмовитися від неї. У випадку відсутності можливості вибору місцевої валюти, варто розглянути опцію оплати у доларах США або євро.
*
Радіо Трек: НОВИНИ