Рівненщина просить ВРУ і Кабмін запобігти дитячій смертності

Може зарадити рішення, пов`язане з борошном

Депутати Рівненської облради просять керівництво держави ухвалити рішення щодо збагачення борошна фолієвою кислотою.

Відповідне звернення до Верховної Ради та Кабміну ухвалили на сесії. Цей синтетичний замінник вітаміну B9 здатний запобігти вродженим вадам розвитку дітей.

А в Україні частота вад невральної трубки у малюків –  найвища у Європі, говорить авторка звернення, депутатка та медик Оксана Лозова:

Вроджені вади розвитку є однією з найпоширеніших причин малюкової смертності в Україні. Частота вад невральної трубки та зумовлена ними дитяча смертність є найвищими в Європі. Навіть успішно прооперовані залишаються глибокими інвалідами довічно.

Зауважимо, що у розвинутих країнах фортифікацію борошна фолієвою кислотою уже проводять.

У 80 країнах, серед них США, Канада, Чилі, Угорщина, Велика Британія, Франція, борошно збагачують фолієвою кислотою — синтетичним аналогом природного вітаміну В9. У Китаї фортифікують рис як продукт наймасовішого вживання.

 

Потреба у фолієвій кислоті задовольняється, коли людина збалансовано харчується, утім раціон українців далекий від збалансованого. 

В Україні це теж робить низка виробників, однак їхній продукт йде на експорт. Верховна Рада досі не ухвалила потрібного закону, хоча його проєкт уже існує.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень