Рівне може значно збідніти у 2020 році через новий закон про держбюджет

Заступник міського голови Сергій Васильчук каже, що місто боротиметься за продовження децентралізації

Закон про державний бюджет на 2020 рік скоротить доходи місцевих бюджетів. Завтра законопроєкт розглядатиме Верховна Рада. Його планують остаточно ухвалити до кінця дня.

Утім Асоціація міст України заявила, що документ не враховує інтереси місцевого самоврядування. Тої ж думки притримується заступник міського голови з питань фінансів Сергій Васильчук. Чиновник каже, що дохідну частину в майбутньому законі значно скоротили, а видатки навпаки – зібльшили, говорить Сергій Васильчук:

Дуже багато хочуть забрати видів податків з місцевих бюджетів. Зробити вилучення в тому числі акцизу на пальне, на тютюнові вироби. Є такі бажання. Найгірше те, що будуть нам озвучені додаткові видатки, які не були заплановані. Я боюся, що ситуація по розвитку міст буде гірша. Наспраді, ми будемо за це боротися, і надіємося, що нас почують.

Сергій Васильчук на першому плані.

Експерти кажуть, що нова структура держбюджету може зупинити реформу децентралізації, адже місцеві бюджети знову не зможуть обійтися без державного дотування.

За словами Сергія Васильчука Рівне долучилося до ініціативи Асоціація міст України й висунили низку пропозицій, які треба внести до законопроєкту про держбюджет, аби місцеві громади знову не збідніли. Йдеться про зарахування частини акцизних податків і субвенцій до місцевої казни, а також оплата гарантованих пільг з державного бюджету.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень