Реформи в медицині: на якому етапі Рівненщина
І що зміниться вже наступного року
З 1 січня 2020 року всі медзаклади, які надають спеціалізовану медичну допомогу, перейдуть на оплати за договорами з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Для цього вони мають відповідати кільком вимогам, перша з яких - реорганізуватись у комунальні некомерційні підприємства (КНП). Більше про зміни у медичній галузі розповіли у Міністерстві охорони здоров’я.
Яка ситуація з автономізацією лікарень за областями
Нині ситуація з реорганізацією лікарень в країні нерівномірна. У трійці лідерів – Полтавщина (де 85% спеціалізованих закладів вже змінили свій статус), а також Харківська (80%) і Волинська області (75%).
А на четвертому місці - Рівненська область, де 73% мед закладів перетворили у комунальні некомерційні підприємства.
Що буде з медзакладами, які не укладуть договір з Нацслужбою здоров’я
Оскільки отримувати кошти у наступному році медичні заклади зможуть тільки за відповідними договорами з НСЗУ, лікарні, які не реорганізуються і їх не підпишуть, втратять фінансування з держбюджету. Такі медзаклади будуть змушені утримуватися з інших джерел - до прикладу, з місцевих бюджетів.
Таким же принципом керувалися і при перетворенні медзакладів первинки. З січня 2019 року медична субвенція не передбачена для медичних закладів, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри.
Депутати місцевих рад не можуть скасувати виконання Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування», тож кошти на утримання нереорганізованих мед закладів, які не мають договорів з НСЗУ, з січня 2020 року доведеться виділяти з місцевого бюджету.
Як пройти реорганізацію: механізм і методичні рекомендації
Процедура реорганізації триває близько 6 місяців. Тому ухвалити рішення про автономізацію лікарень місцеві ради мають уже на своїх найближчих сесіях.
Для того, аби уникнути помилок при реорганізації, фахівцям варто скористатися методичними рекомендаціями від МОЗу.
Нагадаємо, з 2018 року модель оплат за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» працює на рівні первинної медичної допомоги. Усі комунальні медзаклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, вже мають договори з НСЗУ.
Досі заклади спеціалізованої допомоги фінансувалися з медичної субвенції. З наступного року вони отримуватимуть оплату за надані медичні послуги у межах програми медичних гарантій (гарантованого пакету медпослуг) за договорами з НСЗУ.
Лікарні самостійно розпоряджатимуться заробленими коштами, зможуть оптимізувати свою роботу і переглянути зарплати медиків.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ