Прибульці, гробниці й отруйні змії: 5 дивовижних місць, куди нізащо не пустять туристів
Небезпечні й заборонені
Є безліч визначних пам’яток, де туристів чекають з розкритими обіймами. Але до деяких місць мандрівникам зась.
Одні просто несуть для людей небезпеку, а до інших мають доступ лише певні особи.
Острів Нііхау
«Заборонений острів» у Тихому океані є частиною Гавайського архіпелагу. З 1864 року він є власністю Елізабет Макхатчинсон Сінклер, разом з аборигенами та вівцями. Відтоді острів належить її нащадкам. У 1915 році онук Елізабет Сінклер Обрі Робінсон закрив острів для всіх відвідувачів.
На острові немає машин, доріг, Інтернету, мобільного зв’язку, а електрикою мешканців забезпечують сонячні батареї. Тут повністю збережено побут гаїтян, які тут є абсолютно щасливими.
Стороннім сюди не можна – зокрема через те, що чужинці можуть завезти на острів інфекції. Навіть люди, що народились на Нііхау, але з якихось причин вирішили залишити острів, можуть повернутися назад тільки після запрошення.
Гробниця Цінь Хуана
Це гігантський похоронний комплекс у Китаї.
Його загальна площа становить понад 60 кв. км. Комплекс знайшли ще у 1974 році, але відкривати не стали, щоб туристи не пошкодили найцінніші для науки речі.
Зона 51
Довгий час штати в принципі заперечували існування цього місця. Лише в 2013 офіційно визнали, що ця таємна військова база все ж таки існує.
Тут проводять нові військові розробки та випробовують нову зброю. Але конспірологи всього світу вважають, що Зона 51 пов’язана з вивченням іншопланетян.
Потрапити сюди можуть лише співробітники бази. Нікому іншому проникнути на територію таємничої Зони не вдасться: її ретельно охороняють.
Кеймада Гранді
Це острів в Атлантичному океані, неподалік Бразилії. Відомий тим, що там мешкає Ботропойд острівний — одна з найотруйніших змій планети.
Кеймада Гранді – єдине місце у світі, де живе популяція. Острів буквально кишить зміями, тож туристів сюди не пускають. По-перше, це в прямому сенсі слова смертельно небезпечно, а по-друге, вчені все ж таки мають намір зберегти унікальних плазунів.
Острів Суртсей
Це острів недалеко від Ісландії. Він утворився у 1963 році після виверження кількох підводних вулканів. Він малесенький: має лише 3 кв. кілометрів площі, зате він представляє величезний інтерес для вчених.
Його поява та існування протягом усіх цих років — справжній «наочний посібник», із зародження життя на Землі. Доступ людей до острова закрили, щоб процеси протікали у природних умовах і цьому ніщо не заважало.
Джерело: DIP
Радіо Трек: НОВИНИ