Преміальні та доплати хочуть враховувати щомісяця для визначення середньої зарплати

І в цьому є свої плюси – і для пенсії, і для інших держвиплат, які «прив’язані» до середньої з/п по Україні

Фото ілюстративне, жанрове

В Кабміні пропонують змінити порядок обчислення середньої заробітної плати. Відповідний проєкт постанови розробили в Мінекономіки і вже представили на обговорення на сайті Федерації профспілок.

Документом, зокрема, вносяться зміни до Порядку №100, яким затверджено механізм обчислення середньої заробітної плати.

В її розрахунок пропонується включати премію за місяць та інші стимулюючі виплати працівнику за підсумками місяця. Такі виплати будуть враховуватися в розмірах, в яких вони нараховані, без вирахування податків, стягнення аліментів тощо.

Також документом пропонується забезпечити механізм перерахунку середнього заробітку працівникам, яким з 12 грудня 2020 року нарахування середньої зарплати було здійснено без урахування премій і виплат за підсумками року (саме з цієї дати свого часу були внесені деякі зміни до вказаного Порядку).

Якщо проєкт документа буде ухвалений урядом, офіційно працевлаштованим українцям проведуть донарахування середньої зарплати.

Фото ілюстративне, жанрове

Також документом вносяться зміни до переліку виплат, які не враховуються в розмірі середньої зарплати:

  • виплати, пов'язані зі святковими датами;
  • грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов'язків.

Так, у разі затвердження Кабміном проєкту документа, розмір середньої з/п працівників збільшиться внаслідок врахування під час їх розрахунку премій, нарахованих у попередньому періоді та перерахованих заднім числом.

Зазначимо, що окрім пенсій, розмір яких залежить від показників середньої зарплати, є також багато інших виплат для працюючих громадян, які розраховуються з огляду на величину середнього заробітку. До таких виплат належать:

  • відпускні;
  • вихідна допомога;
  • відрядження;
  • лікарняні тощо.

Тобто, підвищення середньої зарплати потягне за собою і збільшення зазначених виплат.

Радіо ТРЕК у Тelegram. Viber: 063-734-106-4

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень