«Правоохоронці бурштинокопачів не переможуть. Це має зробити закон», - прокуратура Рівненщини

А також про шахраїв і досудові розслідування

Вирішити проблему незаконного видобутку бурштину можна лише на законодавчому рівні. Так вважають у прокуратурі Рівненщини. На сесії обласної ради головний прокурор області Богдан Подубинський звітуватиметься про роботу за 2017 рік. Нині ж звіт "проходить" крізь постійні комісії облради.

Напередодні замість головного прокурора на комісії з питань роботи правоохоронних органів доповідав його заступник Тарас Ільящук. Питань у членів окрім проблеми з бурштином не було. Ільящук каже, що руками правоохоронців цю проблему не вирішити:

Це питання наболіле в області. Відповідно проінформували обласну раду, що в площині усіх правоохоронних органів проводиться робота.  Всього за фактом незаконного видобутку бурштину – близько 470 кримінальних проваджень. 45 скерували до суду, також 2 організовані злочинні групи, щодо яких теж до суду.

Бурштин приваблює організовані злочинні групи з усієї України. У багатьох громадян виявляється вже незаконно видобутий бурштин, і його збутом вони й займаються. Щодо цього теж близько 300 кримінальних проваджень зареєстровано торік.

Результатами роботи лише правоохоронців це питання не вирішиться і все таки вимагає врегулювання на рівні законодавців, можливо спрощення ліцензуваня для тих, хто хотів би на законодавчому рівні організовано видобувати бурштин.

Ще одна проблема в області – збільшилася кількість випадків шахрайства. Злочинці останнім часом особливо вподобали шахраювати за допомогою технічних пристроїв, каже Тарас Ільящук:  

Загалом в області стаються здебільшого майнові злочини – крадіжки, грабежі, шахрайства. Останнім часом це шахрайства із застосуванням електронних засобів. Суми просять невеликі та разові, тому люди й довіряють шахраям. Зазвичай в більшості випадків неможливо встановити особу, яка це зробила. Якщо це банківський рахунок - це неможливо, бо відкривається на підставну особу. Кілька сотень торік було.

Кількість проваджень, які скеровані до суду у порівнянні з тими, які зареєстровані, невелика. Але тут, за словами чиновника, статистика враховує загальну цифру зареєстрованих справ, які нині розслідуються проти тих, які подали до суду в цьому році:

Протягом року в нас здійснювалося розслідування  43 838 кримінальних справ. З них скеровано до суду 3114.  Ті, що здійснюються - це й ті, які з  попередніх років. Якщо порівнювати, то, звичайно, відсоток скерованих до суду – порівняно невеликий. Але коли ми порівнюємо з іншими областями, то він вищий, ніж в середньому по Україні. Рівень злочинності він в нас теж нижчий, але говорити що це задовільно ми не можемо.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень