«Правоохоронці бурштинокопачів не переможуть. Це має зробити закон», - прокуратура Рівненщини
А також про шахраїв і досудові розслідування
Вирішити проблему незаконного видобутку бурштину можна лише на законодавчому рівні. Так вважають у прокуратурі Рівненщини. На сесії обласної ради головний прокурор області Богдан Подубинський звітуватиметься про роботу за 2017 рік. Нині ж звіт "проходить" крізь постійні комісії облради.
Напередодні замість головного прокурора на комісії з питань роботи правоохоронних органів доповідав його заступник Тарас Ільящук. Питань у членів окрім проблеми з бурштином не було. Ільящук каже, що руками правоохоронців цю проблему не вирішити:
Це питання наболіле в області. Відповідно проінформували обласну раду, що в площині усіх правоохоронних органів проводиться робота. Всього за фактом незаконного видобутку бурштину – близько 470 кримінальних проваджень. 45 скерували до суду, також 2 організовані злочинні групи, щодо яких теж до суду.
Бурштин приваблює організовані злочинні групи з усієї України. У багатьох громадян виявляється вже незаконно видобутий бурштин, і його збутом вони й займаються. Щодо цього теж близько 300 кримінальних проваджень зареєстровано торік.
Результатами роботи лише правоохоронців це питання не вирішиться і все таки вимагає врегулювання на рівні законодавців, можливо спрощення ліцензуваня для тих, хто хотів би на законодавчому рівні організовано видобувати бурштин.
Ще одна проблема в області – збільшилася кількість випадків шахрайства. Злочинці останнім часом особливо вподобали шахраювати за допомогою технічних пристроїв, каже Тарас Ільящук:
Загалом в області стаються здебільшого майнові злочини – крадіжки, грабежі, шахрайства. Останнім часом це шахрайства із застосуванням електронних засобів. Суми просять невеликі та разові, тому люди й довіряють шахраям. Зазвичай в більшості випадків неможливо встановити особу, яка це зробила. Якщо це банківський рахунок - це неможливо, бо відкривається на підставну особу. Кілька сотень торік було.
Кількість проваджень, які скеровані до суду у порівнянні з тими, які зареєстровані, невелика. Але тут, за словами чиновника, статистика враховує загальну цифру зареєстрованих справ, які нині розслідуються проти тих, які подали до суду в цьому році:
Протягом року в нас здійснювалося розслідування 43 838 кримінальних справ. З них скеровано до суду 3114. Ті, що здійснюються - це й ті, які з попередніх років. Якщо порівнювати, то, звичайно, відсоток скерованих до суду – порівняно невеликий. Але коли ми порівнюємо з іншими областями, то він вищий, ніж в середньому по Україні. Рівень злочинності він в нас теж нижчий, але говорити що це задовільно ми не можемо.
Радіо Трек: НОВИНИ