Працівникам бюджетної сфери світить масове скорочення

Проте під протекцією держави залишаться вчителі, правоохоронці, лікарі, рятувальники та соцпрацівники

В умовах воєнного стану Україна працює з дефіцитом бюджету. Аби зекономити бюджетні видатки, уряд запланував скорочення однієї категорії працівників.

При цьому – лікарі, вчителі, рятувальники, правоохоронці, соцпрацівники можуть не перейматися. Їх кількість змінювати не планують.

Натомість чиновників – скоротять, й лишити на роботі планують тільки половину. 

Почне Кабмін з себе, а потому звільнення відбудуться й у територіальних органах влади.

Після скорочень у Кабміні має залишитися 2,7 тис. співробітників замість теперішніх 9,2 тис., а в органах влади на місцях планують залишити замість нинішніх 15 тис. лише 9.

Таким чином, загалом по Україні кількість чиновників із міністерств та підпорядкованих їм територіальних органів скоротиться з 24,2 тисячі до 11,7, тобто, більш ніж наполовину.

Оптимізують зокрема кількість самих міністерств, з 20 до 12.

Втім, самі міністерства не ліквідовуватимуть – їх навпаки будуть укрупнювати, тобто фактично об’єднають. 

Наприклад, Мінрегіонбуд хочуть об'єднати з Мінінфраструктури та Міністерством з питань окупованих територій, Мінекономіки з Мінагрополітики, а Міносвіти з Мінкультом та Мінмолоді й спорту. Передбачено також злиття інших міністерств.

Чекають скорочення й у Пенсійному Фонді, Державній податковій службі та Держстаті.

 

У центральних апаратах планують лишити замість 13 тис. осіб тільки 4,3 тис., а в територіальних відділеннях замість 80 тис. – менш як 40.

Загалом скорочення торкнеться усього державного чиновницького апарату, який в Україні налічує 205 тис. робочих місць. Щоправда, 32,8 тис. із цієї кількості становлять незайняті вакансії. Тобто скорочення торкнеться лише 172,2 тис. «живих» людей.

Джерело: today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень