Поради, які призводять до розлучення. Чому жінкам не варто їх слухати

Варто бути дуже уважним до порад псевдопсихологів

Сьогодні інтернет переповнений статтями про те, «як стати найщасливішими», жінок вчать, як вийти заміж за мільйонера і як одружити на собі чоловіка, але іноді подібні поради тільки шкодять дівчатам. Ці поради аналізує Ukr.Media.

Шкідлива порада № 1: «Припиніть працювати, і ваш чоловік почне більше заробляти»

Перше, до чого псевдопсихологи закликають заміжніх жінок і тих, хто у відносинах, припинити працювати, розповідає педагог-психолог Олена Гончарова спеціально для «Летидора».

Метою такої поради є ідея мотивувати чоловіка заробляти більше. За задумом авторів, чоловік повинен відчути відповідальність і перестати ділити все навпіл (ситуація, коли подружжя вносять рівний внесок у сімейний бюджет, неодружені пари навпіл оплачують відпочинок і так далі).

Основний аргумент псевдопсихологів — це якесь жіноче призначення сидіти вдома, створювати затишок, виховувати дітей і не працювати.

Максимум, чим повинна займатися жінка, — це хобі чи робота на кілька годин на день, але обов'язково улюблена і «жіноча».

У чому небезпека для жінки?

Вона втрачає професійні навички. На жаль, партнери не завжди залишаються до останнього дня зі своєю обраницею, іноді у чоловіків трапляються проблеми зі здоров'ям, вони змушені піти з роботи, трапляються скорочення і інші непередбачені обставини, коли жінці необхідно щонайменше забезпечувати себе. Але втративши професію з можливими перспективами, жінка може зіткнутися з тим, що не зможе влаштуватися на добре оплачувану роботу, тому що втратила свою цінність на ринку праці.

Вона стає матеріально і морально залежна від чоловіка. При цьому в родині особисті кордони жінки ризикують зрушити не в її користь. Не варто дивуватися, коли одного разу чоловік відмовиться допомогти по дому, сказавши: «Я втомився на роботі. Ти весь день вдома сидиш», а на прохання про купівлю нових шпильок ви почуєте: «Навіщо вони тобі? Куди ти підеш?».

Вона ризикує втратити інтерес для свого партнера, оскільки кругозір та коло спілкування жінки звузиться до побутового функціонування, хобі та близьких подруг. Втративши свою соціально активну позицію, жінка закриває для себе можливість реалізації всіх накопичених знань, потенціалу та амбіцій.

Вона немов відмовляється від тієї частини себе, де вона могла б бути такою ж успішною, як у материнстві або шлюбі.

У чому небезпека для сім'ї?

Порушення емоційної рівноваги в сім'ї. Коли жінка здатна самостійно забезпечити себе — вона рівний партнер для свого чоловіка. Стосунки вибудовуються не з позиції залежності однієї сторони від іншої, а з позиції співробітництва та взаємодоповнення.

Прийнявши рішення «хай забезпечує чоловік, жінка, як правило, прагне до інфантилізації, відводячи чоловікові роль татуся. Але не всі чоловіки готові до перерозподілу ролей і можуть прямо або побічно протистояти нав'язаними правилами.

Порушення матеріальної рівноваги. Сучасні сім'ї мають по два-три кредити, іпотеку, проживають в економічній кризі й потребують взаємної підтримки.

Звільнення за порадою псевдо психологи не завжди гарантує фінансовий приріст у чоловіка, а сім'я ризикує захлинутися у боргах.

Шкідлива порада № 2: «Твої гроші — тільки твої гроші! Його гроші — ваші спільні гроші!»

Одразу псевдопсихологи дають другу порада: «Не несіть свої гроші додому, а витрачайте їх на себе».
Інші автори пишуть так: «Мої гроші — мої гроші! Його гроші — наші гроші!». У тих сім'ях, де ці правила були прийняті спочатку, конфліктів не виникне.

У чому небезпека для сім'ї?

Якщо родина багато років живе за принципом партнерства і співробітництва, то одноосібне рішення подружжя «свої гроші витрачати на себе» може викликати невдоволення чоловіка.

У нього напевно теж є особисті потреби, на які він міг би витратити гроші.

Але через зрілість й відповідальності він обмежує себе. І чекає такого ж ставлення до грошей від подружжя. Зіткнувшись з іншим, реакція чоловіка непередбачувана: від тихої образи, гучного скандалу до «гори воно все синім полум'ям, витрачу всю зарплату на вудки», коли чоловік перестане вважатися з думкою дружини й почне витрачати зароблені гроші на власний розсуд.

Шкідлива порада № 3: «Навіть якщо бракує грошей, не поспішайте на роботу»

Тим жінкам, що вже не працюють, псевдо психологи дають третя порада: «Навіть якщо в будинку немає їжі, приймайте це і будьте з чоловіком (АЛЕ на роботу не йдіть)!»

Як було вже сказано вище, ситуації бувають різні, коли чоловіки втрачають дохід, потрапляють під скорочення, хворіють і не мають можливості тимчасово забезпечувати сім'ю.

У чому небезпека для сім'ї?

Рішення жінки залишатися вдома «з порожнім холодильником» при наявності професії та здоров'я не є зрілим. Не надавши потрібної підтримки дружині, відвернуті від нього фрази «я знаю, ти сильний і ти впораєшся», жінка може зіткнутися з різними видами саморуйнівної поведінки чоловіка.

Внаслідок чого сім'я може опинитися на межі розлучення.

[media=181090]

Шкідлива порада № 4: «Будьте принцесою в біді»

Крім порад на тему грошей, жінкам нав'язують ідею «натхнення чоловіків» у вигляді четвертої поради: «Бути принцесою в біді».

Псевдопсихологи пропонують зображати слабку і цілком залежну дівчинку (навіть якщо їй «трохи за 30»).

В присутності чоловіка вона повинна «розучитися» відкривати собі двері в під'їзд, квартиру, машину, відкручувати кришку з питної води, здійснювати «жіночні» дії. Таким чином створюючи штучні ситуації, завдяки яким чоловік відчує себе шляхетним лицарем, а жінка — врятованою принцесою.

У чому небезпека для сім'ї?

З точки зору транзактного аналізу, така взаємодія виглядає як «дитина-батько». Але не кожен чоловік готовий бути батьком для власної дружини.

І він має на це право, якщо спочатку відносини розвивалися за партнерським сценарієм. При таких експериментах високий ризик, що чоловік втомиться і не буде грати в лицаря, а почне дивитися в бік самостійних дорослих жінок.

Шкідлива порада № 5: «Станьте для нього ідеальною»

Для того, щоб надихати партнера, жінкам дають п'ята порада: «Стати для нього ідеальною».
Сучасні псевдо психологи закликають «обслуговувати» чоловіків: незалежно від сил і бажань завжди утримувати будинок в чистоті і порядку, смачно і різноманітно готувати, до приходу з роботи чоловіка мати макіяж, грайливий настрій, красивий наряд і відпочиле тіло (раптом у чоловіка виникне бажання...) і так далі.
Таким чином, жінці пропонується стати «стенфордською дружиною» з однойменного фільму з участю Ніколь Кідман.

У чому небезпека для жінки?

Жінка змушена відмовитися від права бути собою, бути обраною у своєму єстві. Вона вступає в нескінченну гонку «бути хорошою для чоловіка».

У підсумку вона накопичує напругу від того, що вчасно не говорить про свої власні претензії, незалежно від настрою транслює фальшиві емоції, випробовує почуття провини, коли не вдається бути ідеальною.

У чому небезпека для сім'ї?

Одного разу може статися «усвідомлення» у вигляді грандіозного скандалу (це в кращому випадку), коли жінка висловить все, що так довго накопичувала в собі. Або у вигляді проблем зі здоров'ям (психосоматика), що не може не відбитися на укладі сім'ї.

Сучасні соціальні мережі, книжкові полиці магазинів, ринок тренінгів рясніють «жіночими темами». Поради одних авторів часто суперечать порадам інших. Однак ні ті, ні інші не несуть відповідальності за наслідки в особисте життя своїх шанувальників, читачів та учасників.

Сьогодні це величезна бізнес-індустрія, схожа з діяльністю астрологів, езотериків, ворожок, нумерологів та інших «фахівців за щастя».

Немає жодної правильної поради, як потрібно жити.

Тому що контекст життя у кожної жінки індивідуальна й обґрунтована феноменологія особистості. А те, що працює у відносинах однієї людини, може зруйнувати стосунки в іншої.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Більше оголошень