Понад 110 тисяч українців у Польщі вже не отримують допомогу

При цьому багато українців свідомо від неї відмовилися

Українці, які виїхали до Польщі, тікаючи від війни, згідно з законодавством ЄС отримують у цій країні допомогу. Проте, станом на грудень 110 тисяч українців уже не отримують виплат. Йдеться про допомогу «Родина 500 плюс» та «Добрий старт». Гроші перестають виплачувати, якщо людина виїжджає з Польщі додому або в іншу країну.

ZUS у співпраці з Прикордонною службою має право скасувати соціальні виплати. А коли людина повернеться, виплати можуть й не поновити, якщо термін виїзду був дуже тривалим.

Варто підкреслити один факт, що самі українці також повідомляють в ZUS про те, що виїжджають з Польщі й не хочуть отримувати пільги. Можна сказати, що українські громадяни підходять до цього питання дуже чесно, – каже речник ZUS (Управління соціального страхування Польщі) Павел Жебровський.

Але й випадки порушень теж є. Тому польський уряд ухвалив поправку до закону про допомогу громадянам України, яка зробить систему жорсткішою. Тобто пільги надаватимуть тільки тим, хто має на них право.

Згідно з пропозицією, з 1 березня 2023 року українці, які перебуватимуть у Польщі понад 120 днів, повинні будуть покривати 50% своїх витрат. А з 1 травня 2023 року біженці, які перебуватимуть у Польщі 180 днів, охоплюватимуть 75% витрат, але не більше 60 злотих з особи на день.

Цей обов’язок не поширюватиметься:

  • на людей з інвалідністю
  • дітей
  • осіб пенсійного віку
  • вагітних жінок
  • осіб, які виховують дитину віком до 12 місяців
  • опікунів щонайменше трьох дітей
  • осіб, які перебувають у складному становищі, що не дозволяє їм здійснювати внески.

Ситуацію має оцінити воєвода або суб’єкт, який надає допомогу.

З початку російської агресії до Польщі з України в’їхало майже 8 мільйонів українців, виїхало – понад 6 мільйонів.

Джерело: Соціальна інформаційна платформа

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень