Помилка в чищенні зубів, яка провокує карієс та пожовтіння емалі – поради стоматолога

Коли правильно чистити зуби

Ми всі це робили. Снідали кислою їжею, запивали підсолодженими напоями та бігли чистити зуби, щоб встигнути на роботу. Втім, ця помилка руйнує здоров'я зубів.

Не варто чистити зуби одразу після приймання їжі, повідомляє Василь Щепаняк – стоматологу з 10-річним стажем.

Дайте зубам відпочити хоча б 30 хвилин.

Стоматолог розповів, що відбувається з зубами, якщо ми чистимо їх одразу після їжі.

Чому між прийманнями їжі та чищенням зубів потрібна пауза ?

Після приймання кислих продуктів і напоїв поверхня емалі стає дещо пом’якшеною. Якщо ви колись пробували проводити язиком по зубах після випитої коли чи соку, то повинні розуміти суть цього явища. Це спричинено тим, що баланс в роті змінюється в сторону кислого та ослаблює емаль.

Попри те, що твердість емалі схожа на алмаз, її чищення одразу після впливу кислот провокує стоншування. Як наслідок – збільшується вразливість до карієсу. Окрім цього, помітним стаж дентин, який стає причиною жовтого відтінку зубів.

Як уникнути загрози ?

Для безпеки зубів – не поспішайте чистити їх одразу після прийняття їжі. Спершу сполосніть ротову порожнину водою, а через 30 хв проводьте повноцінну процедуру із пастою та зубною щіткою. За цей час емаль відновлюється і баланс слини повертається до норми.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень