Показали перші шкільні підвали, які на Рівненщині облаштували під найпростіші укриття (ФОТО)
Ремонти триватимуть до вересня
Ювенальні поліцейські Рівненщини проінспектували укриття у школах та дитсадках.
Нагадаємо, школи області обійшли комісії за участі рятувальників, представників відділів освіти та місцевих громад. Вони визначили перелік робіт, які необхідно зробити у підвалах навчальних закладів, аби створити там найпростіші укриття.
Днями поліцейські Рівненщини побували у кількох закладах освіти та перевірили уже готові сховища. У яких населених пунктах ці підвали, у поліції не повідомили.
Хто прийме рішення про відновлення навчання у школі?
Останнє слово щодо відновлення очного навчання у школах Рівненщини буде за керівником закладу освіти. Відповідно до закону форму освітнього процесу визначає педагогічна рада, а загалом організація та діяльність роботи навчального закладу покладена на директора, повідомили у департаменті освіти Рівненщини.
Матеріальне забезпечення на проведення ремонтних робіт покладене на місцеву владу.
З батьків гроші на будівельні матеріали не збирають.
Якщо такі випадки є, пишіть нам на Viber на номер (063) 734-106-4.
Якими бувають захисні споруди цивільного захисту?
Стаття 32 глави 7 Кодексу цивільного захисту України визначає такі різновиди захисних споруд:
- сховище;
- протирадіаційне укриття;
- споруди подвійного призначення;
- швидкоспоруджувана захисна споруда цивільного захисту;
- найпростіше укриття.
Найпростіше укриття — це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, інша споруда підземного простору, в якій можливе тимчасове перебування людей задля зниження комбінованого ураження від небезпечних чинників, а також від дії засобів ураження в особливий період.
Найпростіші укриття у школах Рівного та області облаштовують відповідно до наказу МВС №579.
Основні вимоги до найпростіших укриттів
- Відстань
Укриття мають бути розташовані у складі основної будівлі закладу освіти або на відстані не більше 500 метрів до неї (рекомендується до 100 метрів).
- Комунікації
Укриття повинні бути забезпечені електроживленням, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації. За відсутності в об’єктах будівництва водопостачання і каналізації, вони повинні мати запас бутильованої води та окремі приміщення для встановлення виносних ємностей для нечистот.
- Відсутність отворів
Укриття не повинні мати великих отворів у зовнішніх огороджувальних конструкціях, а наявні отвори (крім дверних) забезпечують можливість їх закладки (мішками з піском або ґрунтом, бетонними блоками, цегляною кладкою тощо).
- Виходи
Укриття повинні бути забезпечені щонайменше двома евакуаційними виходами.
- Проходи
Висота приміщень об’єктів, зокрема дверних отворів, має становити не менше 2 м (в окремих випадках не менше 1,8 м). Ширина дверних отворів повинна становити не менше 0,9 м (в окремих випадках не менше 0,8 м). Перетинання дверних отворів будівельними конструкціями або інженерними комунікаціями не допускається.
- Безпека
Через приміщення, призначені для перебування населення, не мають проходити водопровідні та каналізаційні магістралі, інші магістральні інженерні комунікації. Укриття має перебувати у задовільному санітарному та протипожежному стані (відповідно до норм протипожежних та санітарних правил). Поруч немає бути резервуарів з небезпечними хімічними, легкозаймистими, горючими та вибухонебезпечними речовинами.
- Місткість
Вираховується з розрахунку: 0,6 метра квадратного площі основних приміщень на одну особу. За можливості розміщення двоярусних настилів площу може бути зменшено до 0,5 м2 на одну особу, при триярусних — до 0,4 м2 на одну особу.
- Товщина стін
У разі використання приміщень на перших поверхах необхідні захисні властивості як правило забезпечують об’єкти зі стінами 2-2,5 цеглини завтовшки, або з цільних залізобетонних конструкцій (блоків, панелей) товщиною від 56 см. Відповідні захисні властивості також забезпечує шар ґрунту товщиною 67-78 см (мішок з піском (ґрунтом), укладений поперек конструкції (ряду).
- Таблички
Біля вхідних дверей до споруди подвійного призначення (найпростішого укриття) має вивішуватися табличка розміром 50×60 см з написом «Місце для УКРИТТЯ». На ній необхідно зазначати адресу місця розташування споруди, її балансоутримувача, адресу і місце зберігання ключів.
Укриття розраховане на безперервне перебування впродовж 48 годин, тож необхідно забезпечити:
- місця для сидіння (лежання);
- ємності з питною водою (одна особа/2 л на добу);
- контейнери для харчів;
- резервне штучне освітлення (електричні ліхтарі, свічки, гасові лампи тощо) та електроживлення;
- засоби надання медичної допомоги;
- засоби зв’язку та оповіщення (телефон, радіоприймач, інтернет, рекомендовано встановлення Wi-Fi пристроїв);
- шанцеві інструменти (лопати штикові та совкові, ломи, сокири, пилки, ножівки тощо).
В управлінні освіти зауважують, що батьки мають право відвідати школу і перевірити стан найпростіших укриттів, де будуть їхні діти під час повітряної тривоги.
Раніше ми писали:
Ремонт на 55 млн грн: Які технічні вимоги до укриттів виконають у шкільних підвалах Рівного (ФОТО)
Відомі результати робочої поїздки чиновниці з МОНу у Рівне, Острог та Здолбунів (ФОТО)
До школи – під час війни? Адвокат з Рівного «розніс» ідею про відновлення навчання у школах (ФОТО)
Радіо Трек: НОВИНИ