Податки на житло боляче «вщипнуть» українців. Але платити доведеться не всім

Недешево обійдуться лише «зайві квадрати»

Українцям доведеться сплачувати чималі податки на житло, квадратура якого становить понад 60 кв.м для квартир і 120 кв.м – для будинків.

Причому, у 2021-му податок буде більшим, ніж цього року, а ще через рік – іще вищим, ніж у наступному.

Викласти чималу суму доведеться за кожен «зайвий» квадратний метр нерухомості, інформує obozrevatel.

Податок на зайві квадратні метри сплачується у розмірі, що не перевищує 1,5% мінімальної зарплати за кожен квадратний метр. Ну, а оскільки він стягується за попередній рік (до прикладу, цього року - за 2019-й), то і розмір мінімалки береться за попередній рік.

Приміром, у 2019 вона становила 4 172 грн. Отже, податок на зайвий квадратний метр не повинен перевищувати 62,5 грн.

 

А ось у наступному році цей зайвий квадрат житла вже обкладатиметься податком у 70,8 грн (виходячи з розміру мінімалки у 4 723 грн).

Українці заплатять величезні податки на житло: кому і на скільки доведеться розщедритися

Наприклад, якщо ви є щасливим власником міської квартири у 80 кв.м, то цього року вам доведеться сплатити податок з 20 понаднормових квадратних метрів у розмірі: 62,5 х 20 = 1250 грн.

Однак розмір податку може бути і меншим.

Річ у тім, що ці податки з нерухомості надходять у місцеві бюджети, тому остаточне рішення уповноважена приймати саме влада на місцях. Держава обмежує лише верхній показник, тобто максимальний податок на зайвий квадратний метр житла не може перевищувати 1,5% мінімалки. А ось меншим він може бути.

Розмір житлової площі, з якої починають стягувати податок, також може визначатися за рішенням місцевих властей. Однак тут держава встановила уже нижню межу: пільгова площа не може становити менше 60 і 120 кв. м для квартири і будинку, відповідно.

Тобто, якщо площа вашої квартири 59 кв.м, ніхто не має права вимагати з вас сплатити податок.

Як показує практика, у більшості міст України показники з квадратними метрами на місцях залишають незмінними, а от замість 1,5% мінімалки за основу беруть 1%. При таких розрахунках сума за 20 «зайвих» квадратів відразу зменшується уже до 833 грн.

Водночас, українці зобов’язані платити додатково 25 тис. грн – за квартиру площею від 300 кв.м і будинок від 600 кв.м.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень