Чи варто зараз купувати житло й чи зміняться ціни на нерухомість восени

Загроза продовження карантину і зростання економічної кризи не минула

У зв’язку з тривалим карантином через пандемію коронавірусу в Україні пригальмували чимало житлових будівництв, а попит на житло зменшився наполовину. Про це пише видання «Сьогодні».

На думку президента Асоціації фахівців з нерухомості України Юрія Піта, зберігатиметься попит хіба що на інвестиційне житло (з метою здачі в оренду чи перепродажу) у вигляді одно- і двокімнатних квартир.

Запити на заміську нерухомість безумовно зросли, але реальних угод не так багато, як очікувалося, тут спостерігаються більше психологічні рішення, такі як реакція на ситуацію. Якщо зважити всі "за" і "проти", заміська нерухомість вимагає більш ретельного вивчення і надалі більше клопоту і догляду", – розповів Юрій Піта журналістам «Сьогодні».

Він додав, що задуматися про придбання нерухомості краще зараз, адже на відкладений попит є і відкладена пропозиція, таким чином вибір буде більшим.

Та попри це розраховувати, що ціни на житло стануть меншими – не варто. Так, один з представників компанії забудовника Олександр Ізаров упевнений, що в найближчі два місяці цінова ситуація на первинному ринку буде залишатися досить стабільною: можливі незначні коливання в межах 0,5-1% у бік зниження цін. Проте купувати житло на стадії будівництва можна тільки у забудовника, який має хорошу репутацію на ринку і є надійним.

Для вдалої покупки підходять, хоч як це парадоксально, об'єкти на початкових стадіях будівництва від системних, досвідчених компаній, коли ціна є найбільш вигідною для покупця: в середньому на 20-25 % нижче, аніж на етапі введення об'єкта в експлуатацію, а в умовах посткарантинного ринку ця вигода може скласти та всі 35%", – каже Ізаров.

Проте є й експерти, які запевняють що ситуація й досі дуже нестабільна. Крім того, існує загроза загострення кризи, вважає економічний експерт Олександр Хмелевський. Він зазначив, що поки не варто квапитися з покупкою житла, адже в Україні досі нестабільна ситуація та існує загроза загострення кризи.

Існує загроза введення карантину восени й загострення економічної кризи. Тому зараз не варто поспішати з покупкою нерухомості. Ціни в найближчі місяці ще більше впадуть, – рекомендує Хмелевський.

За матеріалами  «Сьогодні».

 

Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень