Податки в Україні знизять, але й введені пільги скасують
Що буде з зарплатами і як це позначиться на роботів ФОПів
На вимогу МВФ в Україні скасують пільгове оподаткування у розмірі 2% для ФОПів на єдиному податку. В Офісі президента працюють над впровадженням податкової реформи й частину податкових ставок можуть знизити в рази. Таке хочуть впровадити, аби вивести економіку з тіні. Але конкретно про розмір ставок так і не домовилися.
Йдеться про формулу 10-10-10. Наприклад, ПДВ, податки на зарплату й податки на прибуток компаній замінять на податок на виведений капітал, а ставку знизять до 10% кожен.
В Офісі президента пояснюють, що зараз немає прив’язки саме до 10%, за розрахунками може виявитися що це й 8%, або й 12%.
Аби пояснити різницю, зауважимо, що зараз роботодавець та працівник разом з однієї зарплати сплачують 41,5% податків. Єдиний внесок та податок на прибуток об'єднають і разом він становитиме 10%.
Найбільше таку ідею критикують і міністерствах фінансів та соціальної політики, адже певні, держава не забезпечить належних надходжень.
В Офісі президента наполягають, що податки українці сплачують не з усього розміру зарплати. Оподатковують тільки мінімалку, а решту суми працівникам платять у конвертах. Тому для детінізації потрібно значно зменшити податкове навантаження.
Як хочуть переглянути податки:
- ПДВ: знизити з 20 до 10%.
- ПДФО + ЄСВ: знизити з 40 до 10%.
- Податок із доходів підприємств: замінити на дохід на виведений капітал і знизити ставку з 18 до 10%.
Оскільки увесь бізнес навряд одномоментно вийде з тіні, обговорюють зараз ідею впровадження тимчасових додаткових податків:
- податки на готівку (мовляв, якщо хочеш користуватися готівкою, плати більше);
- підвищення податків на «шкідливе» споживання (сигарети, алкоголь, викопне паливо);
- заборона розраховуватися за алкоголь і цигарки готівкою (тоді скоротиться частка тіні).
На сьогодні ідею зниження податків в умовах війни не сприймають іноземні партнери України. Адже усі видатки на соціальну сферу фінансують саме вони. І чому самі українці мають платити менше – поки не розуміють.
Джерело: OBOZREVATEL
Радіо Трек: НОВИНИ