По Україні стають цукрові заводи: чи буде дефіцит цукру на Рівненщині?

Ціна залежатиме від цін на газ

Фото ілюстративне, з мережі
Фото ілюстративне, з мережі

Асоціація «Укрцукор» повідомила, що цьогоріч не працюватиме третина цукрових заводів України: із 32 заводів 10 зупиняться – все через війну та високі ціни на газ.

Про те, чи варто жителям Рівненської області очікувати дефіциту цукру, розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА Переходько Надія Іванівна.

За її словами, попри те, що нині жоден цукровий завод на Рівненщині не функціонує, дефіциту не буде, адже цьогоріч аграрії посіяли більше цукрового буряку, ніж у 2021.  

- Зокрема під урожай поточного року аграріями посіяно 18 тисяч гектарів цукрових буряків, це на 15% більше, ніж було посіяно у минулому році.

Коли їх зберуть, їх перероблять на цукрових заводах, які знаходяться у сусідніх областях.

Що ж до вартості цукру, то її прогнозувати марно, адже вона залежить від вартості газу.

- В певній мірі вартість цукру буде пов’язана із вартістю енергоносіїїв. Для переробки цукру потрібен газ, і якщо буде здорожчання газу, однозначно воно відобразиться на ціні цукру, - пояснила пані Надія.

Загалом же, попри те, що цукор дорожчає, враховуючи собівартість, він дешевий. Саме тому і зупиняються цукрові заводи.

- Тому що якщо заводу економічно невигідно здійснювати свою діяльність, він не буде працювати, тому ціна на цукор буде в першу чергу формуватись в залежності від вартості енергоносіїв.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень