Плакати антивакцинаторів ведуть на сайт «Єдиної Росії». МИ ПЕРЕВІРИЛИ (ВІДЕО)

Це правда

Антивакцинатори сьогодні вийшли на акцію протесту в Києві з QR-кодами «Єдиної Росії».

Про це повідомили «Новое Время»

На фото люди тримали в руках плакати. Журналісти вирішили перевірити, чи зображення на плакатах мають дійсну адресу. Виявилося, що мають і ведуть на сайт провладної російської політсили «Єдина Росія».

Ми теж перевірили й телефон нашого журналіста видав той же результат.

Нагадаємо, що кілька тисяч людей в урядовому кварталі вимагали звільнення лідера антивакцинаторського руху Остапа Стахіва, якого СБУ підозрює в замаху на повалення конституційного ладу.

РНБО наголошує, що виявила у телеграм-каналах, які розповсюджують пропаганду проти програми вакцинації російський слід.

Додамо, що частину антивакцинаторів спинили патрульні неподалік Рівного сьогодні зранку.

ДОПОВНЕНО: 

Фактчекери «По той бік новин» перевірили, звідки взялися ці QR-коди. Це їхній текст: 

Кілька днів тому аналогічні акції проти QR-кодів відбулися в низці міст країни-агресора — Росії. Річ у тім, що в листопаді уряд окупантів виніс на розгляд два законопроєкти, які регламентують запровадження QR-кодів — у громадських місцях та в транспорті. Після цього в ru-інтернеті пронеслася хвиля протестів проти QR-кодів, які там ще називають «цифровим концтабором» https://bbc.in/3HMaJIF

І що ви думаєте? Ще задовго до українських акцій аналогічні перекреслені червоним QR-коди використовували й російські «антивакцинатори» https://bit.ly/3FNeX0S (радимо не переходити за посиланням, ми за вас усе перевірили — код дійсно пересилає на той самий сайт).

Але якщо серед російських скептиків ці QR-коди мають бодай якийсь сенс — апелюють до керівної партії країни, то наші ж люди, очевидно, «тупо» скопіпастили ворожий «креатив».

Зумисно чи випадково — невідомо. Але Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України назвав це не інакше як «російською інформаційною спецоперацією, спрямованою на максимальне зменшення рівня вакцинації населення України».

«Підтвердженням реалізації спеціальних інформаційних антивакційних заходів зі сторони Російської Федерації є проведення чергового маршу противників вакцинації від COVID-19, учасники якої на плакатах «Стоп QR-код» розмістили QR-код, який дає перехід до вебсайту російської політичної партії «Єдина Росія», — йдеться в повідомленні центру https://bit.ly/3r4irYD

Окремо Центр протидії дезінформації наголошує на тому, шо в соціальних мережах та месенджерах, а також Telegram-каналах поширюються повідомлення про начебто негативні наслідки вакцинації. Здогадайтеся, звідки вкиди?

Якщо ви думаєте російський слід серед противників вакцинації в Україні трапився вперше, то ви помиляєтеся. Наприклад, одна з наймасовіших антивакцинаторських фейсбук-спільнот «Вакцинація: Вільний Вибір», постійно публікує різноманітні «сенсаційні заяви» російських «лікарів», «експертів», а часом відкрито посилається на «рашатудей» та інші пропагандистські ресурси окупантів.

Поширте наш допис у ті темні закутки соціяльних мереж, де ви зустрічаєте фейки з російськими вухами. Не забудьте підписатися на нашу сторінку, якщо ви досі цього не зробили — тоді наші дописи гарантовано потраплять у вашу стрічку новин.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Влад Пєрязєв

Влад Пєрязєв

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень