Підвищення пенсій в Україні: коли, кому і скільки додадуть

У 2021 році на українців чекають нові доплати

Вже з 1 липня пенсіонери, яким від 75 до 80 років, отримають по 400 грн надбавки до щомісячних виплат. Окрім того, завдяки новому закону самотні літні пенсіонери зможуть претендувати на підвищення у розмірі 800 грн.

Про це повідомила народна депутатка, заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук.

Кожен пенсіонер, старший за 80 років, із минулого року отримує плюс 500 грн. Із 1 липня цього року будуть отримувати ті, кому 75-80 років – плюс 400 грн до пенсії.

 

Ми проголосували законопроєкт, який уже став законом, який дозволяє самотнім людям отримати додаткові 800 грн, якщо вони проживають самі, – розповіла Кравчук.

Як збільшаться пенсії у 2021 році

З 1 березня почнеться індексація пенсій. Її параметри визначать у лютому, оскільки індекс, на який будуть підвищувати пенсію, розраховують від 50%-го зростання за попередній рік заробітної плати в країні та інфляції.

У квітні відбудеться автоматичний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють.

У липні підвищать виплати пенсіонерам (із 75 років), які мають стаж 20 років (для жінок) і 25 років (для чоловіків) – на 400 грн. Це стосуватиметься 1 млн пенсіонерів.

Також у липні мають підвищити прожитковий мінімум. Це значить, що в Україні автоматично перерахують і всі надбавки до пенсій та понаднормові надбавки за стаж.

У грудні планують переглянути прожитковий мінімум, що теж призведе до збільшення пенсій.

Так, під час осучаснення на 11% збільшать розрахунковий розмір середньої зарплати за три роки, на підставі якої рахують пенсію. Однак підвищувати будуть тільки розрахунковий розмір. Тобто без урахування надбавок за наднормовий стаж, доплат для окремих категорій тощо

Джерело: Главком

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень