Пережиток минулого та асоціація з бідністю: що нормально в Німеччині, але – дикість в Україні

Деякі аспекти повсякденного життя німців та їхні традиції можуть викликати подив

Автомати для прийому пляшок. Фото з мережі

Їх зібрав портал  Ukr.Media.

Таких відмінностей чимало

Здавати пляшки

Для нас ця звичка вже давно стала пережитком минулого і асоціюється з бідністю.

Тим часом німці роблять це не тільки з метою економії, але й таким чином дбають про навколишнє середовище. Сортують сміття з тієї ж причини, культура, яку прищеплювали десятиліттями.

А ще за недотримання великі штрафи!

 

Ходити вдома у взутті

Ця звичка зумовлена тим, що практично цілий рік підлога холодна, ходити босоніж або в тонких шкарпетках по ній неможливо.

Для нас така звичка буде варварською, адже це як мінімум негігієнічно.

Скаржитися на сусідів і колег

У Німеччині дітей вчать ще зі шкільної лави, що про всі порушення потрібно відразу повідомляти, куди потрібно, тому що перед законом і правилами всі рівні. І якщо залишити проступок безкарним, то надалі це призведе до безладу.

Не мити руки

Для них це не вважається чимось поганим після повернення з вулиці, просто норма життя, яка нікого в Німеччині не бентежить.

Лікуватися вітамінами

У Німеччині вважають, що будь-яка хвороба сама пройде, і навіть якщо у дитини висока температура, пропонують пити вітаміни і частіше гуляти.

Викликати швидку тільки в найбільш екстрених випадках

 

У Німеччині, якщо прийдуть лікарі, а симптоми виявляться занадто слабкі, то випишуть рахунок, який доведеться оплачувати самому хворому, оскільки його не покриє страховка.

Тому німці викликають швидку тільки в екстрених випадках, коли немає сумнівів, що допомога дійсно потрібна.

Працювати суворо за розкладом

Німці працюють строго «від і до», жодних затримок, дзвінків по роботі у вихідні та святкові дні, тому що за цим стежать профспілки, які захищають права громадян щодо трудової дисципліни, а понаднормові в Німеччині оплачуються за вищим тарифом.

Перевіряти розклад поїздів

А ось тут німецька педантичність підвела, тому що легендарний німецький «Deutsche Bahn» завжди приходить із запізненням, і це в кращому випадку. А в гіршому, поїзд можуть взяти і скасувати, наприклад, якщо захворів співробітник.

У Німеччині народ звик до такого і сприймає, як належне.

Відзначати свято пива

Ще одна дивна для нас і звична для німців особливість — відзначати свято пива, — Октоберфест, та ще й кілька днів поспіль.

Купувати варені яйця

У магазині можна побачити кольорові яйця цілий рік, як у нас на Великдень. Виявляється, якщо яйця кольорові — значить вони варені, їх розфарбовують, щоб у холодильнику не переплутати.

У неділю у всіх вихідний, не можна шуміти

Щонеділі вся країна відпочиває, не працюють магазини, закриті торгові центри й супермаркети. А щоб людям краще відпочивалося, не можна шуміти і заважати сусідам відпочивати.

Жодних шумних друзів, жодної гучної музики і навіть шум від пилосмока заборонений.

 

Можуть довго жити з дівчиною, мати спільних дітей, але без офіційного шлюбу

У нас теж бувають такі шлюби, але нас так виховують з дитинства, де сім'я — це офіційний шлюб. І діти також повинні народитися у шлюбі, так вже заведено, такі у нас цінності. Для чоловіків соромно, що діти носять прізвище дружини, та й батьки будуть засуджувати. У Німеччині це нормально.

Наймають людей для усунення дрібних поломок

Особливо, якщо житло не своє, а орендоване. За умовами договору зазвичай не можна ремонтувати самому. Щоб забити цвях, полагодити кран, замінити змішувач — відразу викликають сантехніка, електрика та інших фахівців, у той час як наші чоловіки роблять все самі.

При цьому легко виконують «жіночу» роботу по дому

Забити цвях і полагодити кран не можуть, зате можуть попрати, попрасувати, помити посуд і навіть приготувати обід.

Чоловіки йдуть у декрет

Німці можуть спокійно піти у декрет, якщо у дружини посада і зарплата вища.

Сидіти з дітьми, займатися їх вихованням, поки жінка як годувальник ходить на роботу.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Пес знайшов гаманець із банківськими картками

На вулиці Григорія Сковороди собака знайшла гаманець із банківськими картками. Одна із карток зареєстрована на ім'я Марії Бекеш. 

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Більше оголошень