Перекопувати чи ні – городники досі сперечаються, чи варто «напинатися» восени
Якою б не була правильна відповідь, аби тільки двічі копати не довелося
Одні переконані, що найважливіше – осіннє перекопування, інші – що після таких заходів навесні буде тяжче дочекатися врожаю, тож перекопувати ділянку краще з настанням тепла.
Хто все-таки правий – однозначно сказати тяжко. Насамперед варто відштовхуватися від того, який клімат у вашому регіоні і який тип ґрунту на вашому городі
Так, якщо ґрунт важкий і глинистий, то орати город доведеться і восени, і навесні, бо інакше хорошого врожаю можна й не дочекатися.
А от з легким і пухким ґрунтом ситуація зовсім інша – тут достатнього одного перекопування навесні. Те ж саме – і з піщаним ґрунтом.
Щодо клімату, то в теплих регіонах земля зазвичай швидше висушується, тож їй не потрібне часте перекопування (двічі на рік). А в регіонах із вологою холодною зимою город краще перекопувати тільки навесні, адже за зиму – через погодні умови – ґрунт ущільнюється і стає непридатним для вирощування культур.
Як правильно перекопувати город?
Неправильне перекопування ґрунту принесе більше шкоди, ніж користі. Тому варто пам’ятати про таке:
Перекопувати город треба після збирання врожаю – до кінця жовтня і початку заморозків.
Глибина перекопування може становити від 5 до 30 см – все залежить від культури, яка росла на певній ділянці:
- грядки, де росли помідори, перець, редис і бобові перекопують на невелику глибину;
- а грядки після картоплі, моркви, гарбуза та дині перекопують якомога глибше.
Якщо ґрунт не перекопували кілька років поспіль, то доведеться не просто його розпушити, а перевернути всі шари, щоб підняти корисні мікроелементи на поверхню.
Джерело: Ukr.Media
Радіо Трек: НОВИНИ