![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
Кількість хворих за рік суттєво зросла
У єдиному на Рівненщині фтизіопульмонологічному центрі, де надають допомогу хворим на туберкульоз, проводять оптимізацію. Там об’єднали хірургічне і терапевтичне відділення, а десятки працівників перевели на 0,5 і 0,25 ставки.
Також передбачене скорочення персоналу. Про це ми писали тут:
Часу подумати – до вечора: Працівникам підприємства у Рівному зменшують зарплату у 2-4 рази (ФОТО)
Рішення вимушене. Натомість у медзакладі відкриють нове відділення – паліативний стаціонар на 20 ліжок. Контракт з НСЗУ планують укласти з 2023 року, таким чином збільшивши фінансування. Також там буде приймальне-діагностичне відділення. Тож пацієнти отримуватимуть необхідну медичну допомогу. Про це доповів директор комунального підприємства «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний центр» Федір Аврука на засіданні обласної комісії з питань охорони здоров’я.
Однак загалом на Рівненщині наразі є критична ситуація з діагностикою туберкульозу. Цього не робить ніхто, каже голова комісії з питань охорони здоров’я Рівненської облради Юрій Білик:
- Ця реформа вирішила, що районних фтизіатрів не треба, цим мають займатися сімейні лікарі. Для виявлення туберкульозу є спеціальний розроблений пакет в НСЗУ, але він має дуже низький тариф оплати.
Тож районні лікарні і сімейні лікарі по ньому не контрактуються. Тобто, зараз діагностика хвороби на нулю і оцей туберкульоз ходить по області.
Негативну статистку підтверджують і у фтизіопульмонологічному центрі. До прикладу, у порівнянні з минулим роком у Рівненській тергромаді кількість нових хворих зросла на третину, а рецидив відмічають у кожного другого хворого. Зросла захворюваність і серед дітей.
Фахівці зауважують, один хворий з відкритою формою туберкульозу може інфікувати до 20-30 осіб.
Варто додати, що попри складну фінансову ситуацію закладу директор Федір Аврука запровадив дві нові посади – заступника директора і заступника бухгалтера. Поки з’ясувати, як довго медичні працівники будуть на зменшеній зарплаті і яку кількість персоналу планують скоротити, з’ясувати не вдалося.
Федір Аврука на дзвінки не відповідає.
Переглянути виступ Федора Авруки на засіданні комісії можна на відео:
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
Прийом пологів змінила на допомогу бійцям: Лікарка з перинатального – на фронті (ФОТО)
У Рівному зник лікар. Його немає вже 5 днів (ФОТО/РОЗШУК)
Усім не вгодиш: Рівняни скаржаться, що дітей треба нести на руках від пологового
Довгі години у черзі, щоб більше не захотілося турбувати лікарів: українка про медицину Британії
«По туалету»: як обрати медклініку - порада рівненського лікаря
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК