Отримати не можна втратити: як на Рівненщині у новому сезоні оформити субсидію

Жителям Рівненщини: кому та як надається субсидія у новому сезоні

Ви дізнаєтесь, кому та як надається субсидія у новому сезоні. А також поради експертів, як жителям Рівненщини не позбутися субсидій.

Понад 150 тисяч жителів Рівненщини цьогоріч мають субсидії. Однак напередодні нового опалювального сезону людей непокоїть, якою буде ця соціальна допомога надалі і чи буде взагалі, адже мінімальна зарплата збільшилася. Отож, хто все-таки має право на субсидію, на яких умовах її призначають і коли можуть припинити, пояснюють спеціалісти Міністерства юстиції.

Субсидія є безповоротною і її отримання не тягне за собою зміни форми власності житла.

Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається тоді, коли житло не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.

Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ та/або електроенергія

то субсидія надається тільки на один вид палива.

На субсидію мають право одна із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;

особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги; індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію;

неповнолітні, які залишились без батьківської опіки за заявою опікуна (піклувальника).

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

У разі, коли не всі, хто зареєстрований в оселі, проживає в ній, субсидія розраховується на осіб, які фактично живуть у приміщенні, на підставі рішення районної держадміністрації, виконавчого органу міської, районної ради або утвореної ними комісії.

– Якщо документи, які підтверджують тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, відсутні, то рішення приймається на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов, - пояснює начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Іванна Смачило.

Для отримання субсидії необхідні такі документи:

заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;

довідки про доходи (у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення);

договір найму (оренди) житла (за наявності).

Документи можуть бути надані поштою, у електронній формі через сайт Мінсоцполітики (https://subsidii.mlsp.gov.ua/), особисто.

– Рішення про призначення субсидії або відмова приймається упродовж 10 днів після подання заяви та отримання відомостей щодо доходів заявника, складу зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб, забезпеченості громадян житловою площею та комунальними послугами тощо.

Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня; на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

За додатковою консультацією ви можете звертатися у Рівненську юстицію за адресою, м. Рівне, вул. Замкова, 29, тел./факс: (0362) 63-40-46

 

 

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень