Особливості призначення пенсії за віком: кому доведеться працювати ще 3 роки?

Особливості цього виду пенсій роз’яснили у ПФУ

Фото ілюстративне, жанрове
Фото ілюстративне, жанрове

Попри повномасштабну війну, українці, які у 2022 році досягли 60-річного віку, мають право на призначення пенсії за віком. Однак лише за однієї ​​умови: якщо вони мають не менше як 29 років страхового стажу.

Таке роз'яснення надали у Пенсійному фонді України.

За відсутності необхідного страхового стажу пенсія за віком може бути призначена пізніше (наприклад, якщо особа продовжить працювати і набуде необхідних 29 років страхового стажу), або ж у 2025 році – по досягненню нею 63-річного віку, але так само – за наявності необхідної кількості страхового стажу. У цьому випадку потрібно буде не менш як 22 роки.

Наявність страхового стажу, що дає право призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку.

Страховий стаж після 1 січня 2004 року обчислюється територіальними органами ПФУ за даними, що внесені до реєстру застрахованих осіб, а за періоди до 1 січня 2004 року — на підставі трудової книжки та інших документів.

Пенсія за віком може призначатися автоматично, якщо в реєстрі застрахованих осіб є відомості про стаж, набутий до 2004 року (роботодавцем або застрахованою особою була надана для оцифрування трудова книжка). Якщо ж за даними реєстру застрахованих осіб стажу недостатньо, то для призначення пенсії необхідно подати заяву та додаткові документи.

Які  документи треба подати до ПФУ (основні):

  • паспорт;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
  • документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом (денна форма навчання), військовий квиток тощо);
  • довідка про заробітну плату за 60 місяців підряд до липня 2000 року (за бажанням пенсіонера);
  • документи, які засвідчують особливий статус особи (за наявності).

Нагадаємо, що в умовах воєнного стану в органах ПФУ запровадили екстериторіальний принцип обслуговування громадян. Це значить, що заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна подати до будь-якого сервісного центру обраного Головного управління Пенсійного фонду (у будь-якому регіоні, незалежно від місця прописки).

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень