Очищення стоків бактеріями: цікавий експеримент у Вараші. Як це працює та скільки коштує (ВІДЕО)

Цю технологію свого часу запатентували у США вихідці з України

У місті Вараш на Рівненщині комунальники почали експеримент з очищення міських стоків. Для цього використовують корисні бактерії, цю технологію свого часу запатентували у США вихідці з України.

Бактерії мають і чистити системи аерації, і прибирати неприємний запах, який іноді відчувають містяни.

Директор міського комунального підприємства Юрій Трачук, який прийшов на посаду у січні 2021-го, розповів, що стан очисних споруд у місті-супутнику РАЕС поганий. Відтак, вирішили спробувати те, що уже використали комунальники у Луцьку.

Якщо у нас не вдасться – то нам треба пів мільярда на проєкт і будівництво нових очисних споруд, у такому стані нам їх залишили.

 

Там не використовували жодних технологій, крім механічного очищення. Тому цей проєкт не просто революційний, а катастрофічно важливий і дуже вчасний.

 

Бо ще б фактично рік – і ми втратили б очисні, – каже комунальник.

Директор міського комунального підприємства Юрій Трачук

І Луцьк, і Вараш, між якими сотня кілометрів, пов'язані річкою Стир, саме у неї після очищення потрапляють міські стоки.

Через Луцьк іде Стир, який далі проходить через Вараш і йде на північ, на Білорусь. То навіть білоруси відчувають шкоду, якщо стоки неочищені або неякісно очищені.

 

Якщо і в Луцьку, і в Вараші покращується якість стоків – то і Стир стає чистим, – зазначає Юрій Трачук.

Як це має працювати

Щомісяця у 42-тисячному Вараші, за інформацією Юрія Трачука, споживають 1100 кубометрів води, стільки ж і відводиться як стоки. Посадовець каже, що об'єм такий невеликий тому, що у місті масово встановили лічильники та це зменшило споживання води.

На очисних спорудах, куди надходять стоки з усього міста, заселили «коктейль» із понад 80 видами бактерій.

Запах – це завжди результат хімічної реакції, він схожий, скажімо, на тухле яйце. Боротись із цим допомагають процеси аерації, у нас є аерофільтри.

 

Заселяємо дві колонії: перша – з'їдає утворення органіки на аерофільтрах, які фактично забиті. Як тільки йде аерація – зразу йде покращення.

 

Друга колонія зменшуватиме надмірне бродіння, яке часом відчувають жителі міста, – пояснює Юрій Трачук.

У відеорепортажі телебачення Рівенської АЕС представник постачальника Валерій Курочкін пояснив, що підібрали мікс бактерій, які з'їдатимуть всю органічну складову забруднення стічної води.

Заселили спершу три кілограми.

Спеціалісти зазначили, що в одному грамі міститься близько 12 мільярдів бактерій.

Скільки це коштує

За попередніми прогнозами, покращення якості стоків має становити 50%. У договорі ж вказали, що заплатять постачальнику, якщо на першому етапі це покращення складе не менше 30%. Висновки будуть за два тижні, – каже Юрій Трачук.

За першу партію заселення треба буде заплатити трохи більше 40 тисяч гривень.

 

Далі вкладення будуть меншими: щоквартальне підселення бактерій «елітної породи» вартуватиме до 20-ти тисяч гривень, – каже комунальник.

Патент на цю технологію має США, зазначає Юрій Трачук, який також є патентним повіреним України. Розробили її вихідці з України орієнтовно два десятиліття тому, в штатах отримали так звані «насінневі інвестиції» для розвитку.

За словами очільника вараського комунального підприємства, таку технологію в області вони пробують першими.

Джерело: Суспільне

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень