Очищення стоків бактеріями: цікавий експеримент у Вараші. Як це працює та скільки коштує (ВІДЕО)

Цю технологію свого часу запатентували у США вихідці з України

У місті Вараш на Рівненщині комунальники почали експеримент з очищення міських стоків. Для цього використовують корисні бактерії, цю технологію свого часу запатентували у США вихідці з України.

Бактерії мають і чистити системи аерації, і прибирати неприємний запах, який іноді відчувають містяни.

Директор міського комунального підприємства Юрій Трачук, який прийшов на посаду у січні 2021-го, розповів, що стан очисних споруд у місті-супутнику РАЕС поганий. Відтак, вирішили спробувати те, що уже використали комунальники у Луцьку.

Якщо у нас не вдасться – то нам треба пів мільярда на проєкт і будівництво нових очисних споруд, у такому стані нам їх залишили.

 

Там не використовували жодних технологій, крім механічного очищення. Тому цей проєкт не просто революційний, а катастрофічно важливий і дуже вчасний.

 

Бо ще б фактично рік – і ми втратили б очисні, – каже комунальник.

Директор міського комунального підприємства Юрій Трачук

І Луцьк, і Вараш, між якими сотня кілометрів, пов'язані річкою Стир, саме у неї після очищення потрапляють міські стоки.

Через Луцьк іде Стир, який далі проходить через Вараш і йде на північ, на Білорусь. То навіть білоруси відчувають шкоду, якщо стоки неочищені або неякісно очищені.

 

Якщо і в Луцьку, і в Вараші покращується якість стоків – то і Стир стає чистим, – зазначає Юрій Трачук.

Як це має працювати

Щомісяця у 42-тисячному Вараші, за інформацією Юрія Трачука, споживають 1100 кубометрів води, стільки ж і відводиться як стоки. Посадовець каже, що об'єм такий невеликий тому, що у місті масово встановили лічильники та це зменшило споживання води.

На очисних спорудах, куди надходять стоки з усього міста, заселили «коктейль» із понад 80 видами бактерій.

Запах – це завжди результат хімічної реакції, він схожий, скажімо, на тухле яйце. Боротись із цим допомагають процеси аерації, у нас є аерофільтри.

 

Заселяємо дві колонії: перша – з'їдає утворення органіки на аерофільтрах, які фактично забиті. Як тільки йде аерація – зразу йде покращення.

 

Друга колонія зменшуватиме надмірне бродіння, яке часом відчувають жителі міста, – пояснює Юрій Трачук.

У відеорепортажі телебачення Рівенської АЕС представник постачальника Валерій Курочкін пояснив, що підібрали мікс бактерій, які з'їдатимуть всю органічну складову забруднення стічної води.

Заселили спершу три кілограми.

Спеціалісти зазначили, що в одному грамі міститься близько 12 мільярдів бактерій.

Скільки це коштує

За попередніми прогнозами, покращення якості стоків має становити 50%. У договорі ж вказали, що заплатять постачальнику, якщо на першому етапі це покращення складе не менше 30%. Висновки будуть за два тижні, – каже Юрій Трачук.

За першу партію заселення треба буде заплатити трохи більше 40 тисяч гривень.

 

Далі вкладення будуть меншими: щоквартальне підселення бактерій «елітної породи» вартуватиме до 20-ти тисяч гривень, – каже комунальник.

Патент на цю технологію має США, зазначає Юрій Трачук, який також є патентним повіреним України. Розробили її вихідці з України орієнтовно два десятиліття тому, в штатах отримали так звані «насінневі інвестиції» для розвитку.

За словами очільника вараського комунального підприємства, таку технологію в області вони пробують першими.

Джерело: Суспільне

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень