Новий порядок військового обліку призовників: Кабмін затвердив зміни

Буде єдина державна база реєстру військовозобов'язаних

Кабінет міністрів затвердив новий порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Про це у Телеграмі повідомив представник Кабміну Тарас Мельничук.

Новий порядок передбачає здійснення ведення військового обліку призовників, військовозобовʼязаних та резервістів державними органами, підприємствами, установами та організаціями за списками персонального обліку відповідно до пропозицій Національного агентства з питань державної служби України та Державної служби статистики України.

Таким чином, облік буде здійснюватися у співпраці з Нацагентством з питань держслужби та Держстатом.

Затверджений порядок удосконалює взаємодію територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з органами державної влади, підприємствами, установами й організаціями у питаннях організації та ведення військового обліку.

Це означає, що буде єдина державна база реєстру військовозобов'язаних.

Фото ілюстративне, з мережі
Фото ілюстративне, з мережі

Особливості рішення Кабміну

  • Для уточнення даних місцева влада (мер, сільський чи селищний голова), може приходити додому.
  • Подавати відомості про себе для військкомату можна буде через «Дію», при декларації місця проживання (порядок та механізм має розробити Міноборони).
  • Приймати на роботу або навчання військовозобов'язаного зможуть лише після пред'явлення ним актуального військового квитка (у тому числі через «Дію»), або ж постановки на військовий облік.
  • Жінки-лікарі або фармацевти, які не перебували на військовому обліку до затвердження цього порядку, можуть працевлаштовуватися, як невійськові до кінця 2026 року.
  • На керівників підприємств поклали обов'язок сповіщати працівників про призов і доводити наказ про це їм під підпис.
  • Дипломатичні відомства будуть вести військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном. І «сприяти» їхньому поверненню в Україну під час мобілізації, у воєнний час та особливий період.
  • Усі центри зайнятості будуть подавати інформацію про безробітних військовозобов'язаних.

Більше – читайте тут.

Джерело: Українська правда

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень