Ніяких планових госпіталізацій. Україна переходить на інший рівень реагування на COVID-19

Ситуацію з коронавірусом вважають вкрай напруженою

У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що всі планові операції й госпіталізації в Україні заборонені. Ця заборона почала діяти з понеділка.

За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка ситуація з коронавірусом вкрай напружена.

- З понеділка всі планові операції та госпіталізації в наших лікарнях заборонені. Лікарні приймають тільки ургентних хворих і з COVID-19, - зазначив Ляшко.

Наразі система охорони здоров’я витримує навантаження попри зростання кількості хворих. Кількість місць для пацієнтів з covid-19 нарощують.

Україна переходить на другий етап реагування на поширення коронавірусної хвороби. Ми продовжуємо розгортати й збільшувати кількість ліжок в наших установах охорони здоров'я, які будуть госпіталізувати хворих коронавірусною хворобою, - сказав Ляшко.

Він додав, що уряд поставив завдання збільшити кількість ліжок, які готові приймати хворих коронавірусом з 50 до 80 тисяч.

- 80% з них (60 тисяч ліжок), будуть протягом місяця забезпечені киснем. Додатково розгорнуто мережу забезпечення киснем по закладах, - зазначив Ляшко.

Нагадаємо, в кінці жовтня Міністерство охорони здоров'я розробило чотири етапи реагування на поширення коронавірусу.

  • Другий рівень передбачає — заповнення ліжок фонду буде складати близько 70% в цілому по країні. Також орієнтовна кількість хворих з підтвердженими випадками по країні складає 8-10 тисяч на добу порахували у МОЗ.

     
  • Третій рівень — коли кількість хворих з підтвердженими випадками коронавірусу буде складати від 11 до 15 тисяч на добу, а наповненість ліжок по всій країні буде складати не менше 85%.

     
  • Четвертий рівень — це коли ресурси системи охорони здоров’я вичерпані, а щоденна кількість випадків буде близько 20 тисяч хворих.

Нагадаємо, тільки після настання четвертого рівня медики будуть застосовувати протокол медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги. Тобто лікуватимуть хворих вибірково, й тих, хто має більший шанс на одужання.

За матеріалами РБК-Україна

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень