Ніякого дня перемоги на 9 травня. В Україні зареєстрували законопроєкт щодо декомунізації
Без жодного побєдобєсія (с)
Народний депутат та ексголова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович запропонував «декомунізувати День перемоги» і перенести вихідний із 9 травня на 8-ме, і таким чином разом із Європою відзначати капітуляцію гітлерівської Німеччини у Другій світовій війні.
Ось, як про це повідомив Володимир В’ятрович у Фейсбуці:
- Ми не маємо права відзначати день Перемоги разом із Росією 9 травня – в дату, придуману Сталіним.
По-перше, нацистська Німеччина капітулювала 8 травня і саме цю дату відзначає весь цивілізований світ.
По-друге, це має бути День пам’яті й перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Без жодного побєдобєсія.
А 9 травня Україна має разом з усіма країнами ЄС відзначати День Європи.
Сьогодні разом з 30 колегами з різних фракцій ми зареєстрували законопроєкт №7297 «Про внесення змін до деяких законів України щодо увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», який дозволить втілити ці зміни в життя.
Я переконаний, що є всі можливості вже цього тижня ухвалити цей закон в цілому і закликаю керівництво парламенту дати йому зелене світло і винести на найближче пленарне засідання.
В Україні з 2015 року 8 травня відзначають День пам’яті та примирення, а 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні або День перемоги.
Декілька років поспіль тривають дискусії про те, наскільки доцільний вихідний саме 9 травня.
Напад росії на Україну поставив це питання на новий рівень — чи можемо ми святкувати разом із нашим нападником, зауважив Володимир В’ятрович?
Раніше ЗМІ повідомляли, що росія переглянула свою стратегію війни в Україні, щоб зосередитися на взяття під контроль Донбасу та інших регіонів на сході України з датою 9 травня.
До слова, Український парламент сьогодні визнав геноцидом злодіяння росії в Україні та звернувся до парламентів всіх країн світу.
Крім цього депутати прийняли низку важливих законів для економіки країни, для армії та військовослужбовців, для дітей у період війни, для розшуку зниклих безвісти та для діяльності журналістів.
Радіо Трек: НОВИНИ