Нирку свині вперше успішно трансплантували людині (ФОТО)

На трансплантацію нирки в Україні чекають близько 200 людей

Хірурги у США вперше успішно пересадили нирку від генномодифікованої свині людині. Після трансплантації не сталося негайного відторгнення органу, пише Reuters.

Операцію проводили у Медичному центрі Лангон при Університеті Нью-Йорка. Хірурги використовували нирку від свині, гени якої змінили так, щоб її тканини більше не містили молекул, які викликають майже миттєве відторгнення органу.

Отримав нирку пацієнт, у якого діагностували смерть мозку та який мав порушення функції нирок. Його родина погодилася на експеримент, перш ніж відключити пацієнта від засобів життєзабезпечення.

Нирку приєднали до кровоносних судин людини. За словами хірурга-трансплантолога Роберта Монтгомері:

Нирка виробляє таку ж кількість сечі, як і пересаджені людські нирки. Також не помітили за три дні жодних доказів негайного відторгнення органу, як це відбувається після пересадки нирки від не генномодифікованої свині.

Крім того, високий рівень креатиніну у пацієнта — показник поганої функції нирок — повернувся до норми після трансплантації.

Вчені припускають, що важкохворим пацієнтам пересаджуватимуть свинячу нирку, наприклад, поки не стане доступним людський орган.

Цього разу хірурги здійснювали одну трансплантацію. Нирка залишалася в організмі лише три дні, тож наступні експерименти можуть відкрити складнощі з пересадкою свинячих органів.

Ймовірно, наступними реципієнтами органів будуть пацієнти з низькими шансами отримати людську нирку. На трансплантацію нирки в Україні чекають близько 200 людей, за даними комітету парламенту з питань здоров'я нації.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень