Ніхто не переймається свіжістю ремонту, але збирають кошти на штори: тонкощі британської освіти від українки

Як проходять батьківські збори, яким є декор у школі, на що ще збирають гроші?

Можливо саме ці ролети придбані за батьківські кошти

А їх таки збирають  - розповідає Олена Северенчук, яка нині з донькою мешкає у Британії і з вересня збирається віддати її до місцевої школи.

Соломійці 4,5 роки, вона не говорить англійською, у дівчинки аутизм, тому мама надзвичайно хвилюється перед важливим етаплм в житті малечі, водночас розповіла іншим батькам про тонкощі організації освітнього процесу у школі, де навчатиметься Соломія.

Запис до навчального закладу

Як розповіла українка, її взаємодія зі школою розпочалася у червні.

Я подала заявку в місцевий «відділ освіти», мені запропонували єдиний варіант школи, де було вільне місце (сусіднє село).

 

Я підтвердила і зі мною одразу сконтактувала адміністрація.

Заповнила велетенську анкету.

І за тиждень пішла на батьківські збори.

Батьківські збори

Формат дуже схожий на той, до якого ми звикли вдома, - розповідає Олена. Але відзначає «іншу» атмосферу.

І знаєте, інша вона не лише тому, що директорка і вчительки роблять все, аби вона була максимально невимушеною, а ще й тому, що батьки інакші.

 

Усміхнені, налаштовані на взаємодію і діалог, безпретензійні, ставлять питання, які стосуються навчального процесу, а не господарських аспектів, на які часто вчителі не мають (і не повинні мати) відповідей.

Тут можна заперечити, мовляв, британські школи забезпечені всім необхідним, тому такі питання й не виникають.

Але це не так.

Ремонт

Ремонту в спортивній залі років 30.

Меблі в класних кімнатах бачили життя.

Влітку спекотно, кондиціонування немає (навчання часто триває до 20-х чисел липня, останні 2 дні тут +39).

Головний декор - це роботи дітей, які по всій школи.

Ніхто тут не переймається свіжістю ремонту.

Щодо методики навчання, зонування класних кімнат, підходів, то все це відповідає стандарту української початкової школи НУШ, в основі якого багато найкращих міжнародних практик, у тому числі британських, - відзначає наша землячка.

Водночас Олена звернула увагу на те, що відрізняє українську школу від британської. А йдеться про сільську школу з кількістю учнів – 160.

Співвідношення учнів до вчителів 16:1, в той час як в Україні в середньому 9:1.

 

Власне, штори

Звісно ж, ніхто на них не «скидається» (як і на подарунки вчителям), ніхто не створює для цього окремих карток і ніхто нікого не смикає і не шеймить, - пише Олена.

Але батьки можуть донатити на школу, якщо така можливість є.

Кожна школа (ну або майже кожна) активно фандрейзить на свої потреби. І це в тому числі формує культуру благодійсності в дітей.

Державного фінансування недостатньо. Часто потреба може з’явитися тут і зараз (наприклад, зламався проєктор або потрібно купити костюми гномів для вистави).

Кошти, отримані з фандрейзингу - це «вільні» кошти, якими школа може користуватися на власний розсуд з мінімальною бюрократією.

У штаті є людина (або кілька), на яку покладені функції фандрейзера. Це може бути хтось із вчителів або адміністрації, плюс допомагають батьки. Робота волонтерська, ніхто за неї з/п не отримує.

Діти платять за власні вистави і за вихід за межі правил

Популярна система купівлі квитків на якісь шкільні події (дитячі вистави, літні барбекю, розваги на батутах тощо).

А ще - прикольна системи сплати штрафів за порушення. Наприклад, ти можеш прийти раз на певний період не в шкільній формі, просто купивши за 1 чи 2 фунти собі таку можливість. Або принести газований напій замість звичайної води.

 

Усі гроші йдуть також у фонд школи.

 

На рік це 15-20 000 фунтів. Може здатися, що це сума відносно невелика, але її цілком вистачає на поточні (некапітальні) потреби.

Зокрема, нещодавно купили ролети в спортивну (вона ж актова) залу, щоб сонце не засліплювало очі.

От вам і майже штори))

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень