Неприємний сюрприз для пенсіонерів – через що із них стягують додаткові податки

Переписувати житло і земельні ділянки на літніх родичів уже не вигідно

Державна податкова служба почала повідомляти громадянам про необхідність сплатити податок на житло. «Листи щастя» отримують особи, які є власниками квартир із житловою площею в понад 60 кв. метрів.

Однак виявилося, що серед адресатів таких листів все більше людей похилого віку, передає ГЛАВКОМ.

За словами адвокатів, зазвичай винуватцями такої ситуації стають родичі людей похилого віку. Діти й онуки часто переписують на пенсіонерів власне майно, аби не платити величезні податки. Утім,  переоформлюючи житлові площі на літніх людей, їх родичі не беруть до уваги, що ця категорія населення не звільняється.

Траплялося, що на літніх людей оформляли цілі будинки. А потім члени сім'ї такого «потерпілого» скаржилися в податкову за вимагання коштів із заслуженого пенсіонера.

Якщо ж громадянину прийшла квитанція із сумою, яка викликає питання, потрібно звернутися до податкової протягом 60 діб. Тоді державна служба проведе звірку і уточнить дані щодо житлової площі, якою володіє людина.

Аби платити державі менший податок, можна вдатися до цілком законних «хитрощів».

Йдеться про оформлення документів на часткову власність, або дарчу на іншого члена сім'ї. В такому випадку сума податку може істотно зменшитися. А можливо і зовсім не буде необхідності його платити.

Зараз «зайві» квадрати житла для українців вартують по 1,5% від ставки мінімального доходу – 70,8 грн в рік за 1 метр. Регіональні та місцеві влади мають повноваження зменшувати цю ставку, або ж робити «поблажки» для окремих пільговиків.

Виходить, що за квартиру площею 85 кв.м потрібно буде заплатити податок 1770 грн, із розрахунку на 25 «зайвих» метрів. А ось за просторий будинок на 300 кв.м державі передбачена доплата у розмірі 25 тис. грн.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень