Непридатний, але будеш служити: чому рішення медкомісій НЕ завжди відповідають реальності

Виникає багато запитань до ВЛК

В Україні на тлі мобілізації основними завданнями військово-лікарської експертизи є добір громадян України, придатних за станом здоров'я до військової служби, для укомплектування ЗСУ.

При цьому військово-лікарські комісії (ВЛК) дозволяють служити навіть непридатним.

Про один з таких випадків розповідає «Апостроф».

Відповідно до закону «Про військовий обов'язок і військову службу», громадяни України які приписуються до призовних дільниць, призиваються або приймаються на військову службу - проходять обов’язковий медичний огляд.

Його проводять в рамках військово-лікарської експертизи, яка визначає придатність за станом здоров'я до військової служби. Чинний орган цих експертиз - ВЛК, до якої є багато питань.

Так, у 2015 році Євген Падший з Полтави намагався потрапити на службу до ЗСУ айтішником, але йому відмовили, бо завершився набір.

Натомість цього року йому вручили повістку і військкомат його визнав придатним, хоч після травми ліктя рука вже давно не може нормально функціонувати.

- Ніхто мене не обстежував. Тільки питають, чи є скарги на здоров’я. Якщо є, то чи є звернення за останній рік до лікарів. Якщо таких звернень немає, то пишуть - «придатний».

 

Та травма в мене була ще в 19 років, тому я і не звертався останній рік до лікаря, а група інвалідності мені не потрібна, бо робота у мене за комп’ютером.

 

На підставі цього мені встановили, що я здоровий, - зауважив він.

При цьому чоловік наполягає, що не ухилянт і готовий допомагати ЗСУ. Але хотів би це робити дійсно ефективно.

- Восени я сам намагався піти у ЗСУ, адже всюди казали, що потрібні айтішники. Але це тільки кажуть, а насправді вже давно все зайнято. Моє бачення - я придатний в айті, але точно не на фронті.

 

Копати окопи я не зможу, повзти не можу. А потім командири будуть питати, навіщо інваліда їм підсунули", - резюмував Євген Падший.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

Більше оголошень