Негайно кидайте слухавку, якщо це почули: фрази, що видають шахраїв

Фахівці з безпеки зібрали чималий список

Фото ілюстративне, з мережі
Фото ілюстративне, з мережі

Шахрайські схеми з кожним днем ​​стають все хитрішими. Проте практично всі з них тиснуть на емоції жертви, і їх можна розкрити за ключовими словами. В своєму промислі зловмисники найчастіше використовують наступні фрази.

Спеціальна пропозиція для вас

Шахраї хочуть переконати жертву, що вона особлива, а не просто одна з тисячі абонентів, яким дзвонять у спробах обдурити. Якщо зловмисники знають хоча б якусь інформацію про людину (вік, сімейний стан або банк), вони цим скористаються.

Пропозиція діє лише сьогодні

Фраза змушує жертву хвилюватися, чи не проґавить вона якусь вигідну пропозицію. Вона спонукає зробити вибір швидше, не замислюючись.

Назвіть дані банківської картки

Шахраї, які видають себе банківськими працівниками, намагаються витягнути з жертви її банківські дані — повний номер картки, CVV-код, термін дії картки. Але справжні банківські працівники ніколи не вимагають такої інформації - вони не мають права її знати.

Продиктуйте пароль із SMS

Цього теж ніколи не скаже справжній співробітник банку. Не дарма про це попереджають в самих SMS-повідомленнях із секретними кодами з банку.

На вашій карті помічена підозріла активність

Шахраї хочуть викликати у жертви страх за власні заощадження. Якщо людина починає панікувати, вона може легко передати свої дані зловмисникам.

На вашу карту прийшов великий грошовий переказ

Шахраї повідомляють, що хтось намагається переказати на карту жертві велику суму. Потім вони запитують, чи хоче клієнт схвалити цей переказ. Якщо жертва погоджується, зловмисники просять повідомити банківські дані або надсилають посилання, яким нібито можна схвалити переказ.

Родичу потрібна допомога

Стара, але все ще робоча схема. Шахрай називає себе співробітником поліції або лікарні і повідомляє, що комусь із членів сім’ї жертви терміново потрібна допомога. Якщо людина піддається паніці та запитує, що їй потрібно зробити, зловмисники вигадують привід (наприклад, сплатити заставу) та пропонують переказати гроші на картку чи номер телефону.

Ваша SIM-карта була заблокована/перевипущена

Коли абонент відповідає, що не блокував карти, зловмисники пропонують йому підтвердити особу та просять продиктувати свої повні паспортні дані. З ними вони можуть оформити на жертву швидку позику в деяких установах.

Ви стали переможцем розіграшу

Поширена та досить елементарна схема. Її мета – змусити жертву передати свої банківські дані для отримання “виграшу” або внести комісію (податок) на рахунок шахраїв.

Легальний спосіб

Часто шахраї тиснуть на злободенні проблеми громадян: пропонують закрити кредит, анулювати борги тощо. При цьому вони використовують фрази, що спонукають, наприклад, “є абсолютно легальний спосіб”, щоб жертва не запідозрила обман.

На вашу банківську картку помилково переведено гроші

Ця схема може включати два етапи. На першому жертва отримує SMS нібито від банку із повідомленням про отримання коштів на картку. І перш ніж людина встигає перевірити свій рахунок, шахраї розпочинають другий етап — дзвінок із банку. У ньому шахрай від імені банківського працівника підтверджує, що переказ був отриманий, але він є помилковим, тому його необхідно повернути. Далі все залежить від фантазії зловмисників — вони можуть вимагати банківські дані жертви, код із SMS нібито для підтвердження повернення тощо.

Джерело: GSMinfo

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень