«Не слухайте копів і пишіть, де хочете», - поради водіям, на яких складають постанову
Розповідає адвокат
Що робити, якщо вас зупинили поліцейські й виписують постанову, а ви вважаєте, що причини для цього немає? Розповідає адвокат Роман Сімутін:
Знімайте відео — це ваш доказ. Прочиніть вікно та зачиніть двері. З авто не виходьте. Поліціянт повинен представитися й на вашу вимогу надати посвідчення для ознайомлення, повідомити одну з десяти причин зупинки (ст.ст. 18, 35 ЗУ «Про Національну поліцію»). Правоохоронець має надати докази правопорушення і тільки після цього вимагати документи. Погоджуєтеся чи не погоджуєтеся з порушенням — не важливо, головне — ніколи не давайте документи в руки. А то незчуєтеся, як вам «шитимуть» кермування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
Якщо ваші аргументи не почули й поліціянт почав розглядати справу та виписувати штраф, заявіть клопотання про надання правової допомоги та заперечте порушення. На цьому етапі все може закінчитися й вас відпустять — шанси 50/50, якщо ж ні, то одержите постанову. В їхньому та своєму екземплярі постанови напишіть: «Не погоджуюся, докази відсутні. Мені відмовлено в наданні правової допомоги». Вам скажуть, що у постанові не можна писати, тільки розписуватися. Не слухайте: пишіть внизу, збоку — де вважаєте за потрібне. Проте обов’язково зазначте своє зауваження.
Після того, за словами адвоката, забирайте примірник постанови та рушайте. Оскарживши постанову, отримаєте беззаперечну перемогу й компенсуєте витрати.
Джерело: ФАКТИ
Радіо Трек: НОВИНИ