![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
В чому різниця з поведінкою українського персоналу?
Голова ГО «Горизонталі», викладач Київської школи економіки Анастасія Леухіна розповіла виданню НВ, як виглядають людяність та емпатія в німецькій лікарні та в чому різниця з поведінкою українського персоналу.
Анастасія розповіла, що днями вночі її мамі стало погано. Її привезли у відділення екстреної допомоги.
Варто зауважити, що йдеться про найбільшу та одну з найкращих лікарень Німеччини (та світу). Вона відома тим, що тут лікувалися українські політики, олігархи та президенти. Німецькі та російські також. Тепер вона доступна і для українських біженців на тих самих правах, що й у німецьких громадян незалежно від їхнього доходу.
Ми приїхали десь о 2-й ночі. Нас зустріла медсестра Яна. Вона дуже м‘яко та чітко поставила ключові питання без зайвих деталей. За всі 6 годин, що ми провели у відділенні швидкої, вона не сказала нічого зайвого, не перетнула особисті кордони, але від неї відчувалося тепло. Вона була в хорошому контакті з нами та залишала свої двері відкритими.
Пояснювала все та формувала очікування:
В якийсь момент я стала поспіхом шукати для неї мамину виписку. Мої рухи були розгубленими, я поспішала, щось вивалювалося з рук, - розповідає українка.
Не поспішайте. У нас з вами немає нічого, що потребує поспіху. Візьміть увесь час, що вам потрібен. Ви можете поставити сумку на цей стіл та спокійно передивитися усі папери, — уповільнюючи мене, сказала Яна.
Вона легенько стукала в двері та не вмикала світло, яке я вимкнула в кімнаті. Їй було достатньо маленької лампи, щоб ставити крапельницю.
В дуже ранній час я в коридорі побачила прибиральницю. Вона побажала мені доброго ранку. Вона декілька разів трохи відкривала двері нашого покою, але коли бачила, що мама відпочиває, тихо закривала їх, щоб не турбувати маму шваброю.
Вона пішла прибирати кімнату, коли ми з неї вийшли. І ніякого вам «не ходити по помитому» о 6-ій ранку.
Лікаря ми дочекалися годині о 5-ій. Він дуже швидко зробив УЗД та прийняв рішення про заміну стента. Він роздрукував текст поінформованої згоди (німецькою), там же була картинка з поясненням, яка нирка збільшена.
Він без поспіху відповів на всі мої питання, з розумінням додавши, що «якби це була його мама, він би ставив такі ж питання».
Стаціонар відкривається о 8-ій, значить, ми візьмемо вас першою десь о 8:30, якщо все буде добре, ви десь о 9-ій зможете поїхати додому. Ні, ви не зможете потрапити в операційну з мамою для перекладу, але у нас є фельдшер, який говорить російською, тож мама все розумітиме.
Уявіть собі як англо- чи німецькомовний пацієнт може отримати допомогу в Україні?
Найцікавішим було те, що все відбулося за планом, який озвучив лікар о 5-ій ранку. Його зміна вже завершилася, він пішов додому, а відділення працювало, як годинник, за зрозумілою для всіх логікою. Тобто передбачуваність, яка і є основним елементом довіри, там на рівні 99%. Бо маму вивезли з операційної на 10 хв пізніше, а додому ми змогли поїхати одразу, не чекаючи ще пів години після.
Нічого космічного в цьому сервісі не було, нічого зайвого чи розкішного теж.
Просто була мінімальна повага: до тіла, до болю, до сну, до людини та її вразливості, - зауважила Анастасія.
Замість команд в наказовому тоні, до яких ми так звикли в українських лікарнях, тут є або пояснення, або прохання, або питання. Вказівок немає. В цьому, мабуть, і є ключова відмінність корпоративної культури лікарні.
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
Відкриття вчених для пацієнтів, які не говорять: За допомогою фМРТ можна читати думки
Скільки українців, які втекли від війни за кордон, досі не повернулися додому: Цифри
Апарат МРТ може вибухнути при аварійному відключенні світла: Яких заходів вживають на Рівненщині
Відомо, як працюватимуть лікарні Рівненщини, коли зникне світло (ФОТО)
Канікул не буде: Влада Рівного скасувала санітарні норми і вирішила економити опалення?
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК