Названо країни, що надають додаткові 90 днів до безвізу

Туди можна поїхати, якщо ви не плануєте оформлення тимчасового захисту

Актуальним для багатьох українців, що рятувалися від війни у Європі стало питання завершення легального перебування за кордоном по безвізу.

Нагадаємо, незалежно від наявності посвідки на проживання в якійсь конкретній країні ЄС, українці можуть залишати цю країну і перебувати в інших державах Шенгенської зони до 90 днів на кожні 180 днів.

Про це ми писали у матеріалі:

90 днів по безвізу вичерпано: чи зможуть українці повторно заїхати в ЄС

Отож, якщо ви зараз перебуваєте в одній з країн Європейського Союзу та не плануєте оформлювати там статус тимчасового захисту, або ж повертатися до України, можна скористатися можливістю додавання додаткових 90 днів до легального перебування в країнах Єврозони.

На Адріатичному узбережжі Хорватії

Оскільки Хорватія не входить до Шенгенської зони, поїхати на додаткових 90 днів можна саме туди.

Якщо ви жили, скажімо, три місяці у Чехії чи Польщі, і поки не хочете повертатися в Україну, можна поїхати ще на 90 днів до Хорватії.

 

Які ще країни надають додаткові до безвізу 90 днів

Окрім Хорватії, є ще три країни ЄС, які надають можливість поїздок для українців з біометричними паспортами:

  • Кіпр;
  • Болгарія;
  • Румунія.

Десь у Болгарії...

Ці країни теж не входять до Шенгенської зони. Це означає, що термін перебування українців у цих державах не буде врахований при підрахунку періоду в 90 днів, а правило 90/180 днів працює для кожної держави окремо.

Наприклад, можна перебувати спершу 90 днів в Хорватії, потім – три місяці у Румунії, а звідти поїхати на 90 днів у Італію. І це не буде порушенням строків перебування за кордоном з біометричним паспортом, оскільки за цим принципом враховуються тільки «шенгенські» поїздки.

Джерело: РБК - Україна

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень