Навіщо громадян з «білим квитком» викликають до військкоматів: відповідь юриста

У військовому квитку може бути 4 різних варіанти позначок

Україні триває друга хвиля мобілізації — до лав армії призивають тих, хто служив до 2014 року та проходив службу за контрактом. Однак, повістки можуть приходити й іншим громадянам й навіть тим, хто має так званий «білий квиток».

Юрист  Андрій Новак пояснив, чому знятих з військового обліку громадян можуть викликати до військкоматів.

Експерт зазначив, що під «білим квитком» мається на увазі такий військовий квиток, у якому вказано про повну чи часткову непридатність для служби в армії.

 

Під час воєнного стану, який в Україні ввели після російського вторгнення, під мобілізацію не підлягають виключно повністю непридатні для військової служби, а от частково придатних можуть мобілізувати.

Дуже часто повістку особам з «білим квитком» видають, щоб уточнити дані щодо військовозобов'язаного, а не одразу забирати до лав армії, тому до військкомату треба з'являтися.

Юрист додав, що медична комісія у військкоматі остаточно ставить все на свої місця, а по її завершенню у військовому квитку вказують про придатність/непридатність до несення військової служби.

Варіантів позначень можуть бути чотири:

  • придатний;
  • обмежено придатний до військової служби;
  • непридатний до несення служби у мирний час, проте обмежено придатний у воєнний час;
  • повністю непридатний, знятий з воєнного обліку.

Останню категорію громадян просять брати з собою документи, які підтверджують зняття з обліку військовозобов'язаних. Це допоможе уникнути зайвих запитань та непорозумінь.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень