Навчання у найбільших університетах Рівненщини: Коли почнуться пари і де житимуть студенти (ФОТО)

Запитань більше, ніж відповідей

Навчальний рік у вишах Рівного на межі зриву.

Радіо Трек поспілкувався з очільниками Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП), Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ), Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука (МЕГУ) та Національного університету Острозької Академії (НаУОА).

Коли заклади розпочнуть навчальний рік

У ВНЗ Рівненщини новий навчальний рік розпочнеться по-різному. Є ті, хто розглядають варіант почати навчання у серпні, хтось почне навчальний процес 1 вересня, але є й ті, хто планують розпочати роботу пізніше.

Де житимуть студенти, якщо наразі в гуртожитках закладів проживають переселенці

З гуртожитками можуть виникнути проблеми, адже у більшості з гуртожитків живуть переселенці. Для них у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій до 25 липня вимагають знайти альтернативні місця проживання. Мовляв, люди скаржаться, що їм погрожують виселенням.

Своєю чергою ректори НУВГП та РДГУ затвердили, що виселяти нікого не будуть, кажуть місця у гуртожитках вистачить і студентам, і внутрішньо переміщеним особам.

Отож, пропонуємо вам ознайомитися, що чекає студентів найбільших університетів Рівненщини.

НУВГП

Ректор закладу Віктор Мошинський повідомив, що навчання розпочнуть після того, як закінчать вступну кампанію. Попередньо, це має відбутися 12 вересня. Для цього вже розробили плани, вже все погодили. В університеті є 8 навчальних корпусів, усі обладнані укриттями для усіх студентів.

- Переселенці жили у наших гуртожитках і живуть зараз, це ніяк не вплине на навчальний процес і на поселення студентів. У нас достатньо місць у гуртожитках. Скільки зараз живе у нас ВПО я наразі не пам’ятаю, — повідомив Віктор Мошинський.

 

РДГУ

Навчальний рік в РДГУ традиційно розпочнеться 1 вересня в очному форматі, повідомив ректор закладу Руслан Постоловський. Наразі вступна кампанія триває на кількох факультетах. Йдеться про мистецькі спеціальності та фізкультура, там абітурієнти вже здають іспити. Загалом вступна кампанія на деяких факультетах триватиме до листопада.

- У наших гуртожитках живе дуже багато переселенців. Гуртожиток на вулиці Толстого ми віддали під Луганський медичний університет. Там студенти будуть вчитися і проживати. Це ми виконали прохання МОНу. Загалом кількості пересенців, яка у нас живе, я не пам’ятаю, гуртожитки заповнені. Виселяти не будемо, це Міністерство вирішує, — каже Руслан Постоловський.

 

МЕГУ

Навчання тут розпочнуть як і в РДГУ – очно і 1 вересня, повідомив ректор Віталій Дем’янчук. Принаймні такі попередні плани, все залежить від ситуації в країни та рекомендацій МОНу. Навчання студенти розпочнуть в очному форматі. Вступна кампанія уже розпочалася:

- У нас є 4 навчальні корпуси та 2 гуртожитки. До них є обладнані укриття. Готуємося приймати студентів, місць достатньо.

Зауважу, що вже вдруге у нашому закладі є державні місця. Торік започаткували такий експеримент і було 30 місць по держзамовленню. А у новому 2022 навчальному році у нас буде 180 державних місць на усі факультети. Загалом у нас близько 4,5 тисяч студентів.

 

Національний університет «Острозька академія»

Чіткої відповіді на запитання, коли розпочнеться навчальний рік, у закладі дати не можуть, повідомив проректор з науково-педагогічної роботи Дмитро Шевчук. На останньому засіданні ректорату вирішили, що початок навчального року залежить від президента. Нагадаємо, через війну педагогічні працівники не отримали законної відпустки тривалістю 56 днів, усіх відправили лише на 24 дні.

Рішення у МОН оскаржили, Верховна Рада їх підтримала, але поки Володимир Зеленський не підписав зміни до законодавства. Отож, в «Острозькій Аказемії» вирішили, якщо відпустку викладачам не продовжать, то не виключено, що новий навчальний рік розпочнеться 15 серпня. Такі рекомендації раніше давали у МОН. Якщо ж, відпустка буде продовжена, то студенти повернуться до очного навчання традиційно 1 вересня. Першокурсники почнуть навчання ще пізніше, адже вступна кампанія буде проведена не у традиційних термінах.

- Безпека учасників освітнього процесу – понад усе. Тож навчальний процес залежатиме від ситуації в країні. Ми працюємо над обладнанням укриттів біля навчальних корпусів та гуртожитків.

 

У гуртожитках «Острозької Академії» проживає близько двох сотень внутрішньо переміщених осіб. Ці люди переважно зі сходу країни, яким немає куди повертатися. Ми не збираємося нікого виселяти, поки питання щодо їх переселення не вирішене, але нам треба вселити наших студентів до нового навчального року.

 

Чи почнуть взагалі очно навчальний рік?

Питання чи буде навчання офлайн досі відкрите. Якщо переселенцям, які живуть у гуртожитках, не знайдуть тимчасове житло в інших місцях, то навряд вистачить місця студентам. Адже зазвичай частині студентів традиційно не вистачало місць у гуртожитках навчальних закладів і вони орендували кімнати чи квартири. Керівник департаменту освіти і науки області Петро Коржевський повідомив, що наразі над розсленням людей працюють. Але поки не готовий коментувати цю ситуацію.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень