Наркотичні знеболення дітям: на Рівненщині понад півтисячі дітей, які потребують паліативної допомоги

Проте реальна цифра може бути в рази більшою, ніж офіційна

«Діти мають право на знеболення» - з таким гаслом Рівне долучилося до відзначення Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги, яка полегшує страждання пацієнта.

За минулорічними даними МОЗ в Україні понад 17 тисяч дітей, які потребують паліативної допомоги.

Зокрема, на Рівненщині їх близько п’ятисот.

Проте за даними ЮНІСЕФ їхня кількість у двічі, а той і втричі більша.

Все через відсутнє чітке законодавство, яке визначає статус дітей, що потребують паліативної допомоги. В результаті чимало маленьких пацієнтів змушені жити з нестепним болем. Що треба зробити, аби цьому зарадити, розповіла заступник начальника міського управління охорони здоров’я Вікторія

Створити гідні умови, яка готується перейти в інший світ. Створити умови і для сім’ї, і рідних цієї людини – це важливе завдання. Це яскравий каталізатор розвитку людяності у нашому суспільстві.

За її словами, нині адекватне знеболення отримують лише 20% пацієнтів, які перебувають  вдома.

Тож з лікарями постійно проводять тренінги та роз’яснення щодо застосування наркотичних знеболювальних препаратів. Бо паліативної допомоги потребують не лише онкохворі, а й пацієнти з вродженими вадами, які мають виражений больовий синдром.

 До слова, таблетований морфін дітям надають безкоштовно, а в області є лише 21 аптека, яка має ліцензію на їх реалізацію.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень