Накопичувати пенсію в Україні дозволили з 16 років

Розмір внесків громадянин визначатиме самостійно

В Україні щороку зростають вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію за віком. Це триватиме аж до 2028 року, доки для виходу на пенсію за віком буде потрібно не менш як 35 років страхового стажу — часу, коли людина чи її роботодавець сплачував соціальні внески.

Днями Верховна Рада ухвалила закон, яким розширюється перелік тих, хто може добровільно сплачувати внески на майбутню пенсію. Причому накопичувати внести дозволили з 16 років.

Зазначається, що договір для сплати внесків можна укласти в електронній формі через портал і мобільний додаток «Дія» або на порталі електронних послуг ПФУ. Розмір страхових внесків, періодичність і строки їхньої сплати можна буде визначати самостійно.

Також, згідно з документом, людина може робити благодійний внесок на користь іншого пенсіонера, наприклад батька. Тоді 70% внеску спрямовується на виплату цій конкретній людині, а 30% — до солідарної пенсійної системи.

Джерело: Громадське

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень