«Нафтогаз» забезпечує прифронтові міста газом за космічною ціною

Облгази платять за газ від 103 до 115 гривень за куб

Облгази, на територіях яких тривають обстріли й бойові дії, отримують технічний газ за космічними цінами.

Серед облгазів, яких «Нафтогаз України» пропонує відключити через борги, є такі, що отримують блакитне паливо за цінами, прив’язаними до імпорту.

Йдеться про «Маріупольгаз», «Мелітопольгаз», «Луганськгаз», які розташовані на окупованих територіях і «Харківгаз», «Дніпропетровськгаз», «Харківміськгаз», на території яких тривають обстріли й бойові дії. Підприємства не змогли вчасно укласти договори з «Нафтогазом» на спеціальних умовах. А відповідно до правил, без угоди облгази автоматично стали клієнтами резервного постачальника газу – постачальника «останньої надії», тієї ж газопостачальної компанії «Нафтогаз України», але за вищою ціною газу.

Наприклад, у вересні газопостачальна компанія «Нафтогаз України» продала «Харківгазу» блакитне паливо по 103,4 грн за кубометр. А для «Дніпропетровськгазу» іще дорожче – 114,5 грн/куб.

Крім цього, магістральні газопроводи в Мелітополі та Маріуполі зруйновано внаслідок бойових дій. При цьому середня ціна газу від постачальника «останньої надії» в червні-вересні становила 89 грн за куб.

За оцінками експертів, станом на початок листопада 2022-го фіктивний прибуток «Нафтогазу» від таких «продажів» може сягати 15 млрд грн.

Джерело: Главком

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень