«Нафтогаз» – у дефолті. Як це сталося і що буде з компанією далі

Державний монополіст не зміг розрахуватися з боргами

НАК «Нафтогаз» – банкрут. Про це говорить дефолт, який допустила державна компанія, не розрахувавшись по власних боргах. 26 липня компанія не сплатила інвесторам 335 млн доларів за одним випуском єврооблігацій і 45 млн євро відсотків за іншим. Про це йдеться у заяві акціонерної компанії.

Проте класичної процедури банкрутства «Нафтогазу» чекати не варто.

Річ у тім, що ця ситуація не в останню чергу виникла через розбіжності у позиціях керівництва уряду та керівництва держкомпанії.

В Кабінеті міністрів не полишають спроб домовитись з кредиторами та вже доручили «Нафтогазу» невідкладно розпочати другий раунд переговорів щодо реструктуризації боргу.

Як дефолт вплине на компанію

«Нафтогаз» фактично став заручником більш масштабного процесу реструктуризації зовнішнього боргу України. Водночас аналітики вважають, що невиплата компанією боргу не матиме суттєвих наслідків для її платоспроможності.

Теоретично на активи «Нафтогазу» за кордоном можуть спробувати накласти арешт для того, щоб таким чином погасити заборгованість. Проте цей варіант є малоймовірним. Дефолт буде тимчасовим і рано чи пізно вони погодять умови реструктуризації, вважає економічний експерт Сергій Фурса.

Зауважимо, що в листопаді «Нафтогазу» неминуче доведеться сплатити орієнтовно 40 млн доларів.

Джерело: epravda

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень