Надії, що житиме майже не було: у Львові медики дивом врятували вагітну двійнею жінку

Жінка хворіла на важку форму коронавірусу

У Львові медики врятували 38-річну вагітну двійнею жінку, яку госпіталізували у критичному стані в Клінічну лікарню швидкої медичної допомоги.

Про це пише zaxid.net.

Жінку госпіталізували без свідомості, з надзвичайно низьким тиском, пульсом і сатурацією менш як 50. Завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні, доктор медичних наук Наталія Матолінець зазначила, що у медиків майже не було надії, що жінка виживе.

Під час проведення ЕХО-серця лікарі побачили тромб, який перекривав всю праву половину серця. Також жінка була вагітна двійнею: 8-9 тиждень вагітності після штучного запліднення.

У такій ситуації було два виходи: або проводити операцію, хоч ризик дуже високий.

 

Або тромболізис (розчинення), що також критично і для жінки, і для плоду.

 

За життєвими показами зупинилися на тромболізисі, який розпочали відразу у реанімаційній палаті приймального покою, – зазначила Наталія Матолінець.

Медикам вдалось врятувати жінку. Наталія Матолінець зазначила, що навесні пацієнтка хворіла на важку форму коронавірусу. А через те, що вона не могла тривалий час завагітніти, вона наважилась на штучне запліднення.

Перша спроба закінчилась викиднем, проте друга була вдалою і жінка виношує двійню. Наталія Матолінець наголосила, що під час тромболізису був великий ризик того, що знову буде викидень. Проте медикам все ж вдалось врятувати і хвору, і її малюків.  

Ковід сприяє тромбоутворенню ще тривалий час після одужання.

 

Штучне запліднення, під час якого вводиться велика кількість гормонів, також призводить до підвищених ризиків утворення тромбів.

 

У нашої пацієнтки збіглися декілька факторів і те, що нам вдалося врятувати і її, і її двійню – це просто диво, – пояснила Наталія Матолінець.

 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Знайдено ключі

Знайдено  ключі від автомобіля «Хюндай»    

Знайдено сумку

Знайдено  сумку з вудкою та снастями.    

Більше оголошень