ON-LINE

Небезпечні іграшки — серед яких ляльки та лизуни — виявили на Рівненщині

субота, 16 лютого 2019
Їх не вилучали з продажу

Фахівці Держпродспоживслужби області вилучили у торгових точках 17 різних зразків продукції й відправили їх на лабораторні дослідження у столицю. У державному підприємстві «Укрметртестстандарт» після проведених лабораторних досліджень засвідчили, що з 17 зразків 10 не відповідають вимогам безпечності іграшок.

Серед останніх – магічний куб «BEN 10 ULTIMATE ALIEN», курка з яйцем, «Лизун» та ляльки ТМ «Fashion».

Про це повідомила начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Віра Ледньова:

- Наприкінці 2018 року фахівці держпродспоживслужби області провели шість планових перевірок розповсюджувачів дитячих іграшок. Ми відібрали 17 зразків і відправили їх на лабораторні дослідження у столицю, у ДП «Укрметртестстандарт». В результаті виявили 10 різного роду порушень. Зокрема на деяких іграшках був відсутній знак відповідності технічним регламентам, тобто не було зазначено країну-виробника та країну-імпортера. На одній іграшці не було напису про заборону використання дітям до 36 місяців. Також на деяких іграшках були порушені показники інтенсивності запаху витяжок, показники стійкості покриття до вологої обробки та до дії слини. Також були порушення вимог пакування іграшок. Ми встановили середній та низький рівень загрози.

П’ятьом суб’єктам господарювання видали рішення про вжиття обмежувальних чи корегувальних заходів, зокрема тимчасова заборона продажу продукції та усунення усіх формальних невідповідностей. До суб’єктів господарювання також застосовані штрафні санкцій. Також суб’єкти господарювання зобов’язані повернути до державного бюджету кошти за продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам та проведення дослідження цієї продукції.

Станом на 13 лютого жоден суб’єкт господарювання протоколи випробувань дитячих іграшок не оскаржив.

Інформація про дитячі іграшки, які не відповідають встановленим вимогам, внесена до системи оперативного сповіщення.

Це національна інформаційна система державного ринкового нагляду Держпродспоживслужби України. Після того, як у цьому реєстрі з’являється інформація про певну продукцію, її починають позапланово перевіряти інші територіальні органи держпродспоживслужби. 

Віра Ледньова додала, що цього року в державний бюджет заклали відповідні кошти на проведення досліджень продукції.

Фото з сайту Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Ліна Захарова Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено пенсійне посвідчення

    У Рівному знайдено пенсійне посвідчення на ім'я Михалюк Володимир. Звертатися у касу...
  • Знайдено пенсійне посвідчення

    Знайдено пенсійне посвідчення на ПІБ Андреєва О. С.
  • У Рівному шукають власників свідоцтва про шлюб і техпаспорта

    У Рівному у кав’ярні за адресою Кавказька, 2 відвідувачі залишили документи....
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного